Udany występ badmintonistów Stali Nowa Dęba i Trójki Tarnobrzeg

PISZ
Paweł Kopeć (z lewej) i Rafał Lejko byli bardzo zadowoleni po turnieju w Zielonce.. Archiwum klubowe
W Zielonce koło Warszawy rozegrany został kolejny w tym sezonie turniej Grand Prix Polski Juniorów i Juniorów Młodszych "Mazovia Junior Cup" w badmintonie.

W silnej międzynarodowej obsadzie z udziałem zawodniczek i zawodników z: Białorusi, Ukrainy, Rosji i Polski. Bardzo dobrze spisali się w nim badmintoniści Stali Nowa Dęba oraz Trójki Tarnobrzeg.

W kategorii juniorów w grze podwójnej chłopców pierwsze miejsce wywalczył debel kadrowy polskich juniorów: Patryk Kopeć (Stal Nowa Dęba)/Bartosz Markiewicz (MLKS Solec Kujawski), który w pojedynku finałowym pokonał parę: Szymon Malik (UKS Trójka Tarnobrzeg)/Jędrzej Wachowski (STB Energia Lubliniec) 2:1 (21:15, 22:24, 21:18). Na szczególne podkreślenie zasługuje fakt, że Patryk dopiero pierwszy sezon występuje w tej kategorii wiekowej. Swój wielki talent potwierdził także zawodnik tarnobrzeskiej Trójki Szymon Malik.

W kategorii juniorów młodszych bardzo dobre trzecie miejsce wywalczył debel kombinowany: Rafał Lejko (Stal Nowa Dęba)/Jakub Kufel (Orbitek Straszęcin). Również Rafał dopiero pierwszy sezon występuje w tej kategorii wiekowej.
- Z satysfakcją mogę podkreślić, że obaj młodzi badmintoniści Stali to również aktualni członkowie kadry Polski juniorów Patryk Kopeć i kadry Polski juniorów młodszych Rafał Lejko. Ich talent rozwija się prawidłowo - stwierdził szkoleniowiec nowodębskich badmintonistów Adam Bunio.