Udany występ badmintonistów z Nowej Dęby i Tarnobrzega

/DASZ/
Badmintonistki Stali Nowa Dęba Natalia Róg (z lewej) i Beata Mycek należały do najlepszych podczas turnieju w Ropczycach. Piotr Szpak
W Ropczycach rozegrany został kolejny w tym sezonie Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny Juniorów Młodszych i Młodzików w badmintonie. Wysoką formę zaprezentowali w nim po raz kolejny w tym sezonie młodzi badmintoniści Stali Nowa Dęba, którzy w sumie aż dwanaście razy stawali na podium, w tym cztery razy na jego najwyższym stopniu.

W kategorii młodzików w singlu dziewcząt pierwsze miejsce wywalczyła Natalia Róg, która pierwszy sezon występuje w tej kategorii wiekowej. W finale pokonała ona swoją koleżankę klubową Beatę Mycek, która z koeli jest jeszcze młodziczką młodszą. W grze mieszanej pierwsze miejsce wywalczył mikst w składzie: Konrad Płoch (Start Widełka)/Natalia Róg, który w finale po ciekawej grze pokonał parę Tymoteusz Malik (Trójka Tarnobrzeg)/Magdalena Golenia (Sokół Ropczyce) 2:0 (21:13, 21:16). Na trzecim miejscu uplasował się mikst: Patryk Michałek (Orbitek)/Beata Mycek, a na czwartym Jakub Suszyński i Aleksandra Michalczuk (oboje Stal).

W grze podwójnej dziewcząt, która była popisem nowodębianek zwyciężyła para: Beata Mycek/Jessica Orzechowicz (Mix Team Tarnowiec), która w finale pokonała debel klubowy Stali: Aleksandra Michalczuk/Zofia Tomczyk 2:1 (21:9, 18:21, 21:8). Na trzecim miejscu uplasowała się para z Nowej Dęby: Dominika Luboch/Klaudia Kostrzycka. W grze pojedynczej młodzików trzecie miejsce wywalczył Rafał Lejko (Stal). W grze podwójnej młodzików również trzecie miejsce zajęli Jakub Kufel /Rafał Lejko. W rywalizacji juniorów młodszych drugie miejsce wywalczył Patryk Kopeć (Stal), który występuje w tej kategorii wiekowej występuje pierwszy sezon. W grze podwójnej chłopców pierwsze miejsce wywalczył debel w składzie: Szymon Malik (Trójka)/Ernest Ścipień (Stal), którzy w pojedynku finałowym pokonał parę: Patryk Kopeć/Paweł Kopański 2:1.

Najlepszą zawodniczka turnieju została uznana Natalia Róg. Kolejny już raz w tym sezonie młodzi badmintoniści Stali Nowa Dęba dominują na badmintonowych kortach Polski.