Udany występ młodych modelarzy z Tarnobrzega

/PISZ/
Michał Stępień z Tarnobrzega zajął trzecie miejsce w zawodach modelarzy, które zostały rozegrane w Zielonce koło Warszawy. Fot. Piotr Szpak
Michał Stępień z Tarnobrzega zajął trzecie miejsce podczas rozegranych w Zielonce koło Warszawy zawodów modeli halowych F1N, zaliczanych do Pucharu Polski.

Zawody w Zielone były silnie obsadzone. Sklasyfikowano 70 zawodników w kategorii wiekowej młodzików, do 14 lat, juniorów, do 18 lat i seniorów, powyżej 18 lat. Najlepiej z tarnobrzeskiej ekipy wypadł Michał Stępień, zajmując trzecie miejsce w grupie młodzików.

Bardzo dobre miejsca zdobyli: startujący po raz pierwszy w tak dużej imprezie Piotr Jońca, który był siódmy, Michał Wojtaszek, który zajął dziewiąte miejsce, Dawid Koryga - dwunasty oraz najmłodszy z tarnobrzeskiej ekipy Mateusz Sadkowski - siedemnasty. W grupie juniorów Eryk Trela uplasował się na ósmym miejscu, natomiast Patryk Stępień był dwunasty. W seniorach Janusz Żak został sklasyfikowany na siódmym miejscu. W zawodach brali udział modelarze z Kwidzyna, Warszawy, Suwałk, Kutna, Grodkowa, Bochni, Chrzanowa oraz Zielonki.

Następne zawody zaliczane do Pucharu Polski już za tydzień w Radomyślu Wielkim, organizowane przez Aeroklub Mielecki, a finał Pucharu Polski - 28 marca w Suwałkach.