Udany występ najmłodszych pływaków Delfina Tarnobrzeg

PISZ
Staszowie odbyły się Otwarte Mistrzostwa tego miasta w pływaniu. Startowało 285 zawodników i zawodniczek z 22 klubów z całej Polski. Uczniowski Klub Sportowy Delfin Tarnobrzeg reprezentowała 14-osobowa ekipa, która wywalczyła 13 medali. Najmłodsi rywalizowali na dystansie 25 metrowym a nieco starsi na dłuższych dystansach.

Najlepiej zaprezentowali się: Bartłomiej Skwara, który zdobył złote medale w wyścigach na dystansie 50 metrów stylem dowolnym oraz na 50 metrów stylem motylkowym.

Jan Pyka, który wywalczył srebrny medal w wyścigu na dystansie 25 metrów stylem dowolnym; brązowy na 25 m stylem grzbietowym.

Maria Golik zdobyła brązowy medal na 25 metrów stylem klasycznym, zajęła także 8 miejsce na 25 m stylem grzbietowym.

Krzysztof Chruściel, srebrny medal na 100 m stylem motylkowym, 4 miejsce na 50 m stylem motylkowym.

Maksymilian Płaneta, brązowy medal na 50 m stylem dowolnym i 5 miejsce na 100 m stylem klasycznym.

Bartłomiej Bzdyra, złoty medal na 100 m stylem klasycznym, 6 miejsce na 50 m stylem dowolnym.

Otylia Błażejczak, złoty medal na 50 m stylem dowolnym, złoty medal na 100 m stylem motylkowym.

Natalia Rzeszowiak srebrny medal na 50 m stylem dowolnym, 4 miejsce na 100 m stylem dowolnym.

Oliwia Wójcikowska, brązowy medal na 50 m stylem dowolnym, brązowy medal na 100 m stylem klasycznym.

W zawodach brali udział również: Julia Kawalec, Zuzanna Woźniak, Patryk Bałata, Jakub Sobieraj, Milena Włodarczyk.