Udany występ niepełnosprawnych tenisistów stołowych Jeziora Tarnobrzeg

Piotr Szpak
Karolina Pęk zaliczyła kolejny swój udany występ w ogólnopolskich zawodach.
Karolina Pęk zaliczyła kolejny swój udany występ w ogólnopolskich zawodach. Archiwum klubowe
W Gdańsku odbyło się drugi w tym sezonie turniej Grand Prix Polski Osób Niepełnosprawnych, zawody w których po raz kolejny w tym roku rywalizowali tenisiści stołowi z różną niesprawnością ruchową.

Wśród 142 uczestników znalazło się dziewięciu zawodników Integracyjnego Klubu Sportowego Jezioro Tarnobrzeg, grający na wózkach: Emilia Kotarska, Piotr Sokalski, Janusz Chamot, Maciek Nalepka oraz grający na stojąco: Karolina Pęk, Paweł Mazuryk, Łukasz Delekta, Mariusz Matejek i Dawid Sowa. Na hali sportowej Centrum Szkolenia Polskiego Związku Tenisa Stołowego imienia Andrzeja Grubby nasi zawodnicy rozegrali kolejne dobre zawody i wywalczyli w indywidualnych rozgrywkach jedno pierwsze, trzy drugie i dwa trzecie miejsca.

W klasie 8 zwyciężył Paweł Mazuryk, który w półfinale pokonał 3:0 Dariusza Maćkałe (Start Gorzów Wielkopolski) natomiast w finale Mariusza Olczaka (IKS AWF Warszawa) 3:1.

W klasie łączonej 9-10 Karolina Pęk zwyciężyła w grach grupowych lecz w finale przegrała 1:3 z Małgorzatą Jankowską (IKS AWF Warszawa) i zajęła drugie miejsce. W klasie łączonej 1-5 Emilia Kotarska także była druga. Pokonała 3:0 Barbarę Rompe (Szansa Start Gdańsk) 3:1 Ewę Gembalską (Start Kalisz) i przegrała 0:3 z Dorotą Bucław (IKS AWF Warszawa).

W klasie łączonej 2-3 Maciej Nalepka zajął drugie miejsce, w półfinale pokonał 3:1 Tomasza Jakimczuka (Start Zielona Góra), a w finale przegrał 1:3 z Mariuszem Czerwińskim ze Startu Radom.

W klasie 9 wystąpiło dwóch naszych zawodników Mariusz Matejek oraz Dawid Sowa. Obaj zawodnicy po wyjściu z grup spotkali się w ćwierćfinale, pojedynek ten wygrał Dawid 3:1 by w półfinale ulec Pawłowi Jabłońskiemu Start Wrocław 1:3.

W dalszej części turnieju obaj mieli szanse wywalczyć 3 i 4 miejsce w tej kategorii i to osiągnęli. Mariusz Matejek pokonał 3:2 Dariusza Ściganego ze Startu Katowice, natomiast Dawid Sowa wygrał 3:2 z Benedyktem Mąkosą ze Startu Radom.

W listopadzie tarnobrzeską ekipę czeka wyjazd na III Grand Prix Polski do Gdańska oraz do Drzonkowa na Drużynowe Mistrzostwa Polski. Natomiast w grudniu kolejna podróż do Gdańska na Indywidualne Mistrzostwa Polski.