Udany występ pływaków Delfina Tarnobrzeg w Ostrowcu Świętokrzyskim

Piotr Szpak
Część ekipy Delfina Tarnobrzeg startująca w Ostrowcu Świętokrzyskim, od lewej:  Mateusz Szklarz, Mikołaj Zych, Kamila Skwara, Wojciech Bieniarz oraz Szymon Skulski.
Część ekipy Delfina Tarnobrzeg startująca w Ostrowcu Świętokrzyskim, od lewej: Mateusz Szklarz, Mikołaj Zych, Kamila Skwara, Wojciech Bieniarz oraz Szymon Skulski. Archiwum klubowe
W Ostrowcu Świętokrzyskim odbyły się Międzywojewódzkie Drużynowe Mistrzostwa Młodzików 12-13 lat. Bardzo dobrze zaprezentowała się ekipa Uczniowskiego Klubu Sportowego Delfin Tarnobrzeg.

Złoty medal wywalczył Szymon Skulski, który okazał się najlepszy na dystansie 100 metrów stylem dowolnym zwyciężając z czasem 1:05,55 minuty. Jego kolega Mikołaj Zych zdobył brązowy medal na 100 m stylem grzbietowym z czasem 1:13,26. Dużo emocji dostarczyła sztafeta 4 x50 m stylem dowolnym 13-latków, która wywalczyła brązowy medal płynąc w składzie: Mateusz Szklarz, Wojtek Bieniarz, Kamila Skwara, Mikołaj Zych i uzyskując czas 2:00,79

Pozostali zawodnicy, którzy reprezentowali tarnobrzeski klub: Zuzanna Garbacz, Zuzanna Błażejczak, Zuzanna Chmiel, Agata Gładysz, Anna Jaworek, Alicja Szymańska, Marcelina Zięba, Amelia Ślęczka, Eryk Kępa, Krzysztof Urbański nie stanęli na podium, ale zaprezentowali się z dobrej strony.