Udany występ pływaków Delfina Tarnobrzeg w Pucharze Ziemi Podkarpackiej

(PISZ)
Pływacy Delfina Tarnobrzeg byli bardzo zadowoleni ze swoich występów podczas Pucharu Ziemi Podkarpackiej. Archiwum klubowe
Kolejny raz udany występ zanotowała na swoim koncie młodzież trenująca w Uczniowskim Klubie Sportowym Delfin Tarnobrzeg.

Uczestniczyła ona z powodzeniem w memoriale poświęconym byłemu zawodnikowi, a także wieloletniemu prezesowi Podkarpackiego Związku Pływackiego Jerzemu Szczerbatemu.

Były to jednocześnie zwody rozgrywane w ramach Pucharu Ziemi Podkarpackiej. Startowało 120 zawodniczek i zawodników z 10 klubów pływackich z terenu całego województwa podkarpackiego.

Tarnobrzescy pływacy, podopieczni trenerów Angeliki Michalik i Krzysztofa Dydo zdobyli aż 18 medali. Rywalizacją o główne trofeum zawodów był wyścig memoriałowy na dystansie 100 metrów stylem klasycznym, który wygrał zawodnik Delfin Tarnobrzeg Konrad Kadrow z czasem 1:03,19 minuty. Kadrow ogólnie wygrał w tarnobrzeskich zawodach trzy wyścigi: oprócz memoriałowego na 100 klasycznym triumfował także na 50 m motylkowym (26,13) oraz 50 klasycznym (29,38).

Najlepiej z Delfina oprócz Kadrowa zaprezentowali się: Jakub Karolkiewicz, Krzysztof Brodowski, Grzegorz Chciuk, Marta Meksuła, Weronika Wiatrowska, Konrad Gołąbek, Adamski Krzysztof, Kamila Skwara, Zuzanna Błażejczak, Zych Marianna, Zych Mikołaj, Mateusz Szklarz.

- Pozostali plasowali się blisko podium zdobywając punkty do klasyfikacji drużynowej, w której zdobyliśmy wysokie trzecie miejsce. Byliśmy z trenerem Dydo bardzo zadowoleni z postawy naszych zawodniczek i zawodników – powiedziała nam trenera pływania w tarnobrzeskim Delfinie Angelika Michalik.