Udany występ sztangistów z Tarnobrzega

/PISZ/
Tarnobrzescy sztangiści zaliczyli udany występ w Sędziszowie Małopolskim.
Tarnobrzescy sztangiści zaliczyli udany występ w Sędziszowie Małopolskim. P. Szpak
Bardzo dobrze spisali się zawodnicy Integracyjnego Klubu Sportowego Tarnobrzeg uczestniczący w eliminacjach do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w podnoszeniu ciężarów, które rozegrane zostały w Sędziszowie Małopolskim.

Najlepiej z tarnobrzeżan spisał się Jakub Piskór, który zajął pierwsze miejsce w kategorii wagowej 85 kg uzyskując w dwuboju 130 kg. Kuba zaliczył w rwaniu 55, natomiast w podrzucie 75 kg. Na drugim miejscu w kategorii wagowej 62 kg uplasował się Michał Sosnowski, który uzyskał w dwuboju 125 kg (50/75). Obaj uzyskali awans do finałów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w podnoszeniu ciężarów, która w maju rozegrana zostanie w Ciechanowie. Z pozostałych tarnobrzeżan na trzecim miejscu w kat 69 sklasyfikowany został Kamil Panek - 90 kg (40/50), a na czwartym w 56 kg Paweł Szczepański - 90 (40/50).
Podczas zawodów w Sędziszowie rozegrano także mistrzostwa okręgu do lat 20. Bardzo dobre trzecie miejsce zajął w kat 77 kg Łukasz Zych, który w dwuboju uzyskał 125 kg (50/75), a na czwartym miejscu uplasował się Kamil Czub - 65 kg (25/40).

- Chłopcy sprawili mi swoją postawą sporo radości, mogli uzyskać jeszcze lepsze wyniki, ale kilka prób minimalnie spalili. Dwóch zawodników, którzy pojadą na Olimpiadę to duży sukces dla naszego klubu - stwierdził szkoleniowiec tarnobrzeskich sztangistów Jan Dryka.