UKS Delfin Tarnobrzeg wystąpił na Zimowych Mistrzostwach Polski

Damian Wiśniewski
Zawodnicy z klubu UKS Delfin Tarnobrzeg wystąpili na Zimowych Mistrzostwach Polski w pływaniu archiwum klubu
Zawodnicy zespołu UKS Delfin Tarnobrzeg wystąpili na Zimowych Mistrzostwach Polski w pływaniu. Osiągnęli na nich całkiem dobre rezultaty.

W dniach 11-13 listopada tego roku odbywały się Zimowe Mistrzostwa Polski w pływaniu w różnych kategoriach wiekowych. UKS Delfin Tarnobrzeg reprezentowała pięciosobowa ekipa w składzie: Nikodem Naróg, Szymon Skulski, Agata Gładysz, Kamila Skwara, Jakub Borowiecki.

Podopieczni trenera Krzysztofa Dydo wywalczyli sześć Finałów Zimowych Mistrzostw Polski (jeden Finał A i pięć Finałów B).

W lublinie, w kategorii 17-18 lat, rywalizował Nikodem Naróg. Dotarł on do finału A, gdzie zajął ósme miejsce na dystansie 50 metrów stylem motylkowym.

W Łodzi, podczas rywalizacji 15-latków, walczył Szymon Skulski. Osiągnął trzy finały B. 12. miejsce zajął na dystansie 50 metrów stylem dowolnym. 17. lokatę osiągnął na dystansie 50 metrów stylem dowolnym. 15. miejsce zajął natomiast na dystansie 50 metrów stylem grzbietowym.

W Gliwicach wraz z innymi 16-latkami wystartowała Agata Gładysz. W finale B na dystansie 200 metrów stylem zmiennym zajęła miejsce 14. Osiągnęła także finał B na dystansie 100 metrów tym samym stylem.

Pozostali zawodnicy poprawili swoje rekordy życiowe.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani