MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Ulice na terenie Tarnobrzeskiej Strefie Ekonomicznej otrzymają nazwy

Klaudia Tajs
Dotychczas po przejechaniu przez główną bramę wjazdową na teren Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, kierowcy błądzili w poszukiwaniu firmy, gdyż wszystkie firmy znajdowały się przy ulicy Zakładowej 50
Dotychczas po przejechaniu przez główną bramę wjazdową na teren Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, kierowcy błądzili w poszukiwaniu firmy, gdyż wszystkie firmy znajdowały się przy ulicy Zakładowej 50 fot. Klaudia Tajs
Na terenie Tarnobrzeskiej Strefy Ekonomicznej zaczną obowiązywać nazwy ulic. Z wprowadzenia nazewnictwa ucieszą się dostawcy i odbiorcy towarów, którzy do tej pory błądzili po terenie strefy, a jedynym sposobem na dotarcie pod wyznaczony adres, była komunikacja przez CB radio.

Stosowną uchwałę o nadaniu nazw ulicom położonym, w obrębie miejscowości Machów i Nagnajów, podjęli tarnobrzescy radni na ostatniej sesji. Przed głosowaniem nie było zbędnych pytań i sprzeciwów, gdyż temat braku nazewnictwa w strefie był wałkowany od dawna.

KONIEC BŁĄDZENIA

Na ten gest od kilku lat czekali przede wszystkim właściciele działających na terenie Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej firm oraz kierowcy, którzy, jak można było usłyszeć przez CB radio, nie szczędzili słów krytyki, pod adresem, tych, którzy o nadaniu nazewnictwa, powinni pomyśleć już dawno. - Kiedy pierwszy raz przyjechałem po odbiór towaru z trudem odnalazłem firmę - opowiada pan Roman, który przyjechał aż z Katowic. - Bo cała strefa to ulica Zakładowa 50. Dopiero przez CB radio, koledzy pokierowali mnie do firmy. Straciłem czas i nerwy.

NAZWY I NUMERY

Andrzej Wójtowicz, wiceprezydent Tarnobrzega odpowiadający za inwestycje przypomina, że potrzeba wprowadzenia nazewnictwa jest związana z rozwojem strefy. - Powstają tam coraz nowe przedsiębiorstwa i firmy - mówi. - Wiąże się to, z ustaleniem numeracji porządkowej wraz z nazwą ulicy. Obecnie wszystkie firmy przyporządkowane są do ulicy Zakładowej, co utrudnia dojazd do konkretnych obiektów.

Konsultacje w sprawie nadania nazw ruszyły kilka miesięcy temu. Z propozycjami tarnobrzeski samorząd zapoznał działające na terenie strefy firmy i instytucje. To władze Nowej Dęby, Kopalnia Siarki "Machów", Zakłady Chemiczne "Siarkopol" Zakład Transportu Kolejowego "Siarkopol", tarnobrzeski oddział Agencji Rozwoju Przemysłu oraz Zakłady Przetwórcze Siarki "Siarkopol" w likwidacji. Nazwy w większości zostały zaakceptowane.

Efekt końcowy jest taki, że nazwy nowych ulice nawiązują do tradycji i historii miejsca, gdzie funkcjonowały Kopalnie i Zakłady Przetwórcze Siarki "Siarkopol". Stąd nowe ulice otrzymały nazwy: Chemiczna, Chmielowska, Górnicza, Mechaniczna, Siarkopolowa i Strefowa.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Inflacja będzie rosnąć, nawet do 6 proc.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Podkarpackie