Koszykarze Stali Stalowa Wola (z piłką Robert Grzyb) pokonali na wyjeździe Tarnovię Tarnowo Podgórne. S. Czwal
Wyjazdowe zwycięstwa koszykarzy Siarki Tarnobrzeg i Stali Stalowa Wola!

Miłą niespodziankę sprawili pierwszoligowi koszykarze tarnobrzeskiej Siarki, zwyciężając na wyjeździe w Rybniku. Równie dobrze spisała się w Tarnowie Podgórnym "Stalówka".

MMKS Rybnik - SIARKA TARNOBRZEG 54:67 (9:19, 19:15, 19:21, 7:12).
Siarka: Bielak 16 (3x3), Zych 15, Wall 13 (2x3), Marciniak 9 (2x3), Kardaś 7 (1x3) - Polek 4, Sudowski 3.

Rybnik: Frankowski 17 (1x3), Środa 8, Mrówczyński 7 (1x3), Kukuczka 5 (1x3), Zmarlak 2 - Kozieł 7 (1x3), Grabiec 4, Marczyk 2, Pasowski 2.
Koszykarze Siarki najwyraźniej uwierzyli w siebie. Przed tygodniem mocno postawili się liderowi z Zielonej Góry, a w sobotę wygrali z beniaminkiem w Rybniku.

Rozpoczęło się od rzutu za trzy Macieja Bielaka i była to zapowiedź bardzo dobrej gry tego zawodnika. Po chwili na 3:3 rzutem zza łuku wyrównał Wojciech Kukuczka, ale za dwa odpowiedział Michał Marciniak, a po osobistym Daniela Walla w 2 minucie było 6:3 dla gości.

W pierwszej połowie Siarkowcy grali bardzo dobrze, pod obiema tablicami brylował Daniel Wall, a Krzysztof Zych radził sobie jak mógł z nie zawsze czysto grającym Wojciechem Kukuczką. Kolejny raz na brawa zasłużył Maciej Sudowski. Tarnobrzeżanie już w pierwszej połowie mogli zapewnić sobie wygraną, ale w dwóch pierwszych kwartach nie wykorzystali aż 15, a w całym meczu 20 rzutów osobistych!

Po pierwszej połowie gospodarze przegrywali 28:34, ale w trzeciej "ćwiartce" nasi gracze wypracowali sobie dziewięciopunktową przewagę, której pilnowali już do końca spotkania. - To był mecz walki, chłopcy zaimponowali sercem do gry, szkoda tylko, że nie trafialiśmy z osobistych - stwierdził po meczu kierownik Siarki Bogusław Jarek.
*Tarnovia Tarnowo Podgórne - STAL STALOWA WOLA 76:87 (12:24, 22:22, 22:21, 20:20).

Stal: Szczepaniak 21 (1x3), Prawica 18 (3x3), Pydych 17 (3x3), Partyka 13 (1x3), Lisewski 9 - Grzyb 7 (1x3), Nikiel 2.

Tarnovia: Kałowski 17 (5x3), Metelski 12, Jakóbczyk 14, Mielczarek 11 (1x3), Grabiński 10 (2x3) - Niesobski 4, Wróbel 4, Małecki 4.

Stal do Tarnowa Podgórnego w Wielkopolsce wyruszyła bez Jacka Jareckiego, który zachorował na zapalenie płuc. Zastąpił go jednak udanie Bartłomiej Szczepaniak, który grał wyjątkowo skutecznie, a Stal już w pierwszej kwarcie pokazała, kto będzie rządził na parkiecie.

Młodzi rywale w kolejnych partiach wprawdzie próbowali dogonić "stalowców", ale bardziej doświadczeni goście nie pozwolili im już na to.
W innych meczach: Prokom II Sopot - Big Star Tychy 52:71, Sokół Łańcut - AZS Start Lublin 105:65, Wózki Pruszków - Politechnika Poznań 81:83, Resovia Rzeszów - Żubry Białystok 74:80, Zastal Zielona Góra - Znicz Jarosław 79:62, Sportino Inowrocław - Polonia 2011 Warszawa 68:62.
16. Start 7 7 438:619
Po rundzie zasadniczej drużyny z miejsc 1-8 awansują do play off o awans, z miejsc 9-16 zagrają w play out o utrzymanie.

W następnej kolejce, 3 listopada: Start - STAL, SIARKA - Sportino.