V Stalowowolski Rowerowy Cross Country rozpoczął Dni Stalowej Woli (zdjęcia)

Zdzisław Surowaniec
Finał jazdy na rowerowym crossie.
Finał jazdy na rowerowym crossie. Zdzisław Surowaniec
Trzydziestu zawodników wskoczyło na rowery podczas zorganizowanego po raz piąty Stalowowolskiego Rowerowego Cross, w ramach obchodów Dni Stalowej Woli.

Z powodu zagrożenia pożarowego, zrezygnowano z mety przy Ciemnym Kącie. Impreza odbyła się obok karczmy "Zacisze" w Jastkowicach. Celem wyścigu była popularyzacja kolarstwa w mieście i regionie, promocja Stalowej Woli, wyłonienie zwycięzców.

W kategorii wieku 18-28 lat zwyciężył Albert Fronc, za nim Tomasz Maziarz i Krzysztof Rojan. W kategorii 29-37 lat pierwsze meisjce zajął Grzegorz mazurek, za nim Witold Kubicki i Szymon Jóźwiakowski.

W kategorii 38-45 lat zwyciężył Piotr Proszowski, za nim Andrzej Sobiło i Tomasz Staniewski. W kategorii powyżej 46 lat wygrał Marek Madej, za nim Dariusz Petroniec i Ryszard Naja.