MKTG SR - pasek na kartach artykułów

W Inkubatorze Technologicznym w Stalowej Woli są efekty projektu - powstają firmy, bezrobotni znajdują pracę

Zdzisław Surowaniec
W Inkubatorze są tak nowoczesne urządzenia jak to na zdjęciu, gdzie do cięcia blach używany jest strumień wody.
W Inkubatorze są tak nowoczesne urządzenia jak to na zdjęciu, gdzie do cięcia blach używany jest strumień wody. Zdzisław Surowaniec
Projekt "Adaptacja czy INNkubacja" realizowany na Podkarpaciu przez Inkubator Technologiczny w Stalowej Woli i rzeszowski INNpuls przynosi wymierne i widoczne efekty.

Dla złagodzenia skutków trudnego procesu przemian w regioniepartnerzy spółka INNpuls z Rzeszowa jako lider oraz Inkubator Technologiczny w Stalowej Woli jako partner podjęły się realizacji projektu "Adaptacja czy INNkubacja - program wsparcia pracowników restrukturyzowanych przedsiębiorstw z Podkarpacia".

Jest to projekt szkoleniowy skierowany do osób zamieszkałych w województwie podkarpackim, poszukujących nowej drogi zawodowej na podkarpackim rynku pracy. Projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Warunkiem kwalifikacji do udziału w projekcie było posiadanie statusu osoby zwolnionej, przewidzianej do zwolnienia lub zagrożonej zwolnieniem z pracy z przyczyn dotyczących zakładu pracy u pracodawcy przechodzącego procesy restrukturyzacyjne, działającego na terenie województwa podkarpackiego.

Udział w projekcie wzięło łącznie 60 osób, w tym 25 osób w tzw. "Ścieżce A" (szkolenia zawodowe) i 35 osób w "Ścieżce B" (dotacja na uruchomienie działalności gospodarczej). Na ścieżkę A składały się następujące moduły: warsztaty aktywnego poszukiwania pracy, szkolenia zawodowe (spawanie metodą MIG/MAG; operator obrabiarek CNC; pracownik administracyjno-biurowy; podstawy rachunkowości) oraz pośrednictwo pracy. Ścieżka B obejmowała blok szkoleniowo-doradczy połączony z indywidualnym doradztwem biznesowym, jednorazową dotację na rozwój działalności gospodarczej dla 24 uczestników (autorów najlepszych biznesplanów) wraz ze szkoleniem z zakresu rozliczania dotacji oraz wsparcie pomostowe dla 24 osób i przedłużone wsparcie pomostowe dla 12 osób (wsparcie finansowe połączone z doradztwem biznesowym).

Piotr Hasny, doradca zarządu stalowowolskiego Inkubatora, koordynujący projekt w ITSTW stwierdził: - Jak wynika z analizy przeprowadzonej w ostatnich dniach, projekt przyniósł dobre efekty. Większości osób, które ukończyły kursy zawodowe udało się pozyskać nowe miejsce pracy. W listopadzie przeprowadzono kolejny cykl szkoleń zawodowych. Absolwenci tych kursów pozyskali kwalifikacje operatora obrabiarek CNC oraz spawacza metodą MIG/MAG. Od kilku miesięcy na terenie Podkarpacia funkcjonują również 24 nowe podmioty gospodarcze, które powstały w oparciu o dofinansowanie z projektu "Adaptacja czy INNkubacja". Dwie z tych firm funkcjonują w naszym Inkubatorze Technologicznym i podjęły produkcję w hali ITSTW, podobnie jak kilka innych firm "pozaprojektowych".

W halach centrum obróbczego Inkubatora zrobił się tłok, co z jednej strony jest pewnym utrudnieniem w pracy działających tu firm, a z drugiej powodem do zadowolenia w kierownictwie ośrodka. Powstał on bowiem, m.in. z myślą o mnożeniu takich sytuacji.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Zastrzeż PESEL - Pismak przeciwko oszustom

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Podkarpackie