W środę mecze piłkarskiego Pucharu Polski w podokręgu Stalowa Wola. W Pysznicy grali już we wtorek (zdjęcia, video)

/PISZ/
Sytuacja z 33 min meczu, kiedy to bramkarz gości Jakub Fabianowski popełnił błąd, po którym piłka znalazła się w bramce. S. Czwal
W rozegranym we wtorek awansem meczu trzeciej rundy piłkarskiego Pucharu Polski na szczeblu podokręgu Stalowa Wola lider stalowowolskiej klasy okręgowej Kantor Turbia pewnie wygrał w Pysznicy.

Olimpia Pysznica - Kantor Turbia 1:4 (1:2).
Sobiło 33 - Sojecki 7, 26, 65, Słowik 51.
Olimpia: Skrzypek - Haliniak, Młynarski, Błażejowicz, Mikrus - Kościelski (55 Fujarowicz), Szado, Bajgierowicz, Sobiło - Szwedo, Jarosz (5 Kutyła).
Kantor: Fabianowski - Tkacz, Zalewski, Słowik, Bieszczad - Partyka, Torba (70 Kobylarz), Dziadura, Mączka (25 Ulawski) - Sojecki (75 Sobowiec), Kapica.
Żółta kartka: Kapica (K). Sędziował: Tadeusz Myszka ze Stalowej Woli. Widzów 100.

Spotkanie w Pysznicy zostało przyspieszone o jeden dzień, ponieważ szkoleniowiec zespołu z Turbi Daniel Kijak, jest jednocześnie trenerem kadry Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej 15-latków, którzy w środę zbierają się na konsultacji w Kolbuszowej, a w czwartek w rozgrywkach o puchar Kazimierza Deyny zmierzą się z rówieśnikami z Małopolski. Wtorkowy mecz przebiegał przy przewadze drużyny w Turbi, która w tym sezonie ma taki skład, że spokojnie mogłaby występować w czwartej lidze. Trzy gole dla gości zdobył Piotr Sojecki, który wrócił do zespołu po kontuzji. Nim miał przymusową przerwę zdążył w kilku meczach "okręgówki" zdobyć 14 goli.

W Pysznicy potwierdził swój snajperski talent. Po 26 minutach gry było 2:0 dla gości, ale kontaktowy gol zdobyty przez Sobiłę bezpośrednio z rzutu rożnego, przy błędzie bramkarza przyjezdnych, wprowadził na boisku trochę ożywienia. Po przerwie goście szybko załatwili sprawę wygranej.

W środę rozegranych zostanie kolejnych siedem spotkań trzeciej rundy PP, zagrają w nich: Korona Majdan Królewski - Stal Nowa Dęba, Strzelec Dąbrowica - Siarka Tarnobrzeg, Podlesianka Kamień - Strażak Przyszów, Orzeł Rudnik - San Kłyżów, Słowianin Grębów - Unia Nowa Sarzyna, Podlesianka Kamień - Iskra Sobów Tarnobrzeg, Jeziorak Chwałowice - LZS Ździary.