Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

W Stalowej Woli powstanie „Kącik drobnych napraw” przy Rupieciarni II

Zdzisław Surowaniec
Zdzisław Surowaniec
Co więcej, Kącik drobnych napraw nie będzie miał wpływu na wysokość opłaty za wywóz śmieci dla mieszkańców
Co więcej, Kącik drobnych napraw nie będzie miał wpływu na wysokość opłaty za wywóz śmieci dla mieszkańców Jacek Rodecki
W Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów - Rupieciarni II przy ulicy COP 38, prowadzonej przez Miejski Zakład Komunalny powstanie „Kącik drobnych napraw”.

„Rupieciarnie” to miejsca, w których mieszkańcy gminy mogą bezpłatnie oddać posegregowane odpady, w tym problemowe i niebezpieczne, takie jak: takie jak: papier i tekturę, gruz budowlany, urządzenia AGD/RTV, alkalia, kwasy,detergenty, tworzywa sztuczne, zużyte opony, lampy fluorescencyjne, oleje, tłuszcze, opakowania wielomateriałowe, stare meble, baterie i akumulatory, farby, tusze, kleje, metale, odzież, rozpuszczalniki, środki ochrony roślin, szkło (opakowaniowe i okienne) i odczynniki fotograficzne.

Od trzech lat przy „Rupieciarni II” funkcjonuje Kącik Rzeczy Używanych. To miejsce gdzie przedmioty codziennego użytku jak meble, zabawki, wyroby ceramiczne i szklane mogą liczyć na „drugie życie”. O ile znajdą nabywcę.

Niebawem MZK chce poszerzyć działalność punktu o Kącik Drobnych Napraw. Jak wyjaśnia prezes MZK Anna Pasztaleniec, inicjatywa jest zgodna z dyrektywą unijną, która nakłada na spółkę obowiązek zapobiegania powstawaniu odpadów. Pozwolenie na jego uruchomienie wydał już starosta. Radna Renata Butryn pytała czy uruchomienie Kącika będzie się wiązać z podwyższeniem opłat z tytułu wywozu śmieci oraz na jakich zasadach będzie on funkcjonował. Prezes MZK tłumaczyła, że do funkcjonującego już Kącika Rzeczy Używanych nie można wstawić czegoś, czego nie można naprawić. Do tego będzie służył Kącik Drobnych Napraw, gdzie podreperowane przedmioty będą mogły być odsprzedawane za symboliczną złotówkę.

- Nie wiem czy w Polsce gdziekolwiek taki Kącik funkcjonuje. W Wiedniu ma on charakter sklepu wielkopowierzchniowego gdzie mnóstwo rzeczy się naprawia i sprzedaje, dzięki temu opłata śmieciowa jest mniejsza, bo mniej jest odpadów - stwierdziła Anna Pasztaleniec.

POLECAMY RÓWNIEŻ:

Te imiona kiedyś były obciachem, a teraz biją rekordy popularności




Najpiękniejsze polskie cheerleaderki. Zdjęcia


Praca marzeń. 10 najlepszych ofert pracy



10 najdłuższych małżeństw w świecie show-biznesu



Wille i pałace najbogatszych Polaków. Zobacz, jak mieszkają



Te kraje omijaj szerokim łukiem! Zobacz ranking



Ile kosztuje wychowanie dziecka w Polsce?


ZOBACZ TAKŻE: Flesz. Wakacje polaków coraz bardziej egzotyczne

Źródło: vivi24

od 16 latprzemoc
Wideo

CBŚP na Pomorzu zlikwidowało ogromną fabrykę „kryształu”

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Podkarpackie