Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

W szpitalu w Tarnobrzegu świętowano 110 rocznicę powstania lecznicy

Klaudia Tajs [email protected]
Antoni Nakielski (z lewej), były dyrektor szpitala nie krył, że na bieżąco śledzi informacje o szpitalu, a ostatnio nawet wcielił się w rolę pacjenta. Obok także były dyrektor Wojciech Wąsik.
Antoni Nakielski (z lewej), były dyrektor szpitala nie krył, że na bieżąco śledzi informacje o szpitalu, a ostatnio nawet wcielił się w rolę pacjenta. Obok także były dyrektor Wojciech Wąsik. Klaudia Tajs
110 rocznicę powstania szpitala w Tarnobrzegu obchodzono w środę w murach lecznicy. Wspominano założycieli placówki i pokazano jej rozwój .

Spotkanie było okazją do przypomnienia o początkach działalności szpitala, jego założycielach oraz wspomnień tych, którzy nim kierowali i mieli bezpośredni kontakt z pacjentem. W jubileuszowym spotkaniu uczestniczyli pracownicy, obecni i byli dyrektorzy szpitala, władze województwa, miasta i licznie zaproszeni goście.

Szpital w Tarnobrzegu powstał połowie XIX wieku dzięki bezpośredniemu zaangażowaniu Zofii z Zamoyskich Tarnowskiej. Lecznica do dziś nosi jej imię. W 1900 roku Sejm Galicyjski uznał, że powiatowe miasto Tarnobrzeg powinno mieć profesjonalny szpital. Pierwszym dyrektorem lecznicy był Ryszard Urbanik, który objął fotel w 1904 roku. W 1935 dzięki staraniom Artura Tarnowskiego rozpoczęła się rozbudowa lecznicy. W 1975 roku lecznica została szpitalem wojewódzkim. W tym czasie szpitalem kierował Antoni Nakielski. Podczas wczorajszego spotkania były dyrektor nie krył, że na bieżąco śledzi informacje o szpitalu, a ostatnio nawet wcielił się w rolę pacjenta.

Kierowałem szpitalem w latach 1972-1991 - mówił dyrektor Nakielski. - To był szpital w rozbudowie. Z pieniędzmi nie było problemu, bo wszystko było państwowe. Ponadto była łatwość w uzyskaniu specjalizacji. Wielu lekarzy uzyskało specjalizację w różnych dziedzinach. Od chirurgii po anestezjologię. Był to szpital na najwyższym poziomie.

Podczas uroczystości wicemarszałek Podkarpacia Tadeusz Pióro przekazał dyrektorowi szpitala Wiktorowi Stasiakowi Certyfikat Akredytacyjny przyznany przez Ministerstwo Zdrowia.

- Sztuką jest uzyskanie tej akredytacji, ale jeszcze większą jej utrzymanie - mówił wicemarszałek Pióro. - Akredytacja jest wysiłkiem wszystkich osób zaangażowanych w proces jakości. Poczynając od pań sprzątających, a kończąc na szefie. To dzięki wam zostały spełnione standardy akredytacyjne, które przede wszystkim nastawione są na bezpieczeństwo pacjentów.

Miłym akcentem było wyróżnienie pracowników szpitala, którzy otrzymali odznaki honorowe "Za Zasługi dla Ochrony Zdrowia" oraz złote i srebrne medale "Za Długoletnia Służbę".

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Podkarpackie