MKTG SR - pasek na kartach artykułów

W Tarnobrzegu rozdano budki lęgowe dla ptaków. Rozeszły się w mig. Mieszkańcy oczekiwali w długiej kolejce. Zobacz zdjęcia

Wioletta Wojtkowiak
Wioletta Wojtkowiak
Mieszkańcy Tarnobrzega oczekiwali na darmowe budki dla ptaków w długiej kolejce. Nie starczyło dla wszystkich >>>
Mieszkańcy Tarnobrzega oczekiwali na darmowe budki dla ptaków w długiej kolejce. Nie starczyło dla wszystkich >>>Wioletta Wojtkowiak
Blisko 200 budek lęgowych dla ptaków trafiło do mieszkańców Tarnobrzega. Była to już trzecia taka akcja zorganizowana przez Podkarpackie Towarzystwo Przyrodników "Wolne Rzeki". Ma ona zachęcić do czynnej ochrony ptaków. Zainteresowanie darmowymi ptasimi domkami było ogromne.

W Tarnobrzegu rozdano ptasie domki

Niedzielna akcja rozdawania budek lęgowych cieszyła się rekordowym zainteresowaniem miłośników ptaków. Kolejka przed Centrum Natura 2000 była bardzo długa. Szybko okazało się, że chętnych jest więcej niż ptasich domków.

Janusz Wepsięć, wiceprezes Podkarpackiego Towarzystwa Przyrodników "Wolne Rzeki", wyjaśniał na początku, dla jakich gatunków ptaków są przeznaczone budki lęgowe i jak dbać o ich czystość.

Mieszkańcy mówili nam, że zawieszą budki na działkach, w ogrodach i na balkonach. Mają nadzieję, że szybko zostaną zasiedlone przez skrzydlatych przyjaciół. Do każdej budki załączono ulotkę z informacją, jakie ptaki preferują dany rodzaj budki i na jakiej wysokości ją zawiesić. Rozdano trzy modele drewnianych domków przeznaczone dla różnych gatunków ptaków.

  • A - wszystkie sikory, wróbel, mazurek, kowalik, muchołówka, dzięciołek
  • B - szpak, kowalik, krętogłów, mazurek, dzięcioł średni i duży, bogatka, wróbel
  • P - kopciuszek, pliszka siwa, rudzik, kos

Akcja "Ptasie domki" została przeprowadzona po raz trzeci przez Podkarpackie Towarzystwo Przyrodników Wolne Rzeki we współpracy z Regionalnym Centrum Promocji Obszaru Natura 2000 i finansowana przez miasto Tarnobrzeg w ramach realizacji zadania publicznego.

Zobacz zdjęcia!

od 7 lat
Wideo

Wybory na Litwie - Miażdżące zwycięstwo obecnego prezydenta

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Podkarpackie