Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Wiceminister Skarbu Państwa ocenił 10-lat działalności oddziału Agencji Rozwoju Przemysłu w Tarnobrzegu

KaT
z lewej - Zdzisław Gawlik, wiceminister Skarbu Państwa: Do cenniejszych inicjatyw realizowanych przez dyrekcję tarnobrzeskiego oddziału Agencji, należy pomysł budowy hal fabrycznych, dla przyszłych inwestorach. Jako minister chciałbym, aby te działania były kontynuowane w innych strefach ekonomicznych na terenie Polski
z lewej - Zdzisław Gawlik, wiceminister Skarbu Państwa: Do cenniejszych inicjatyw realizowanych przez dyrekcję tarnobrzeskiego oddziału Agencji, należy pomysł budowy hal fabrycznych, dla przyszłych inwestorach. Jako minister chciałbym, aby te działania były kontynuowane w innych strefach ekonomicznych na terenie Polski KaT
Tylko w Nowej Dębie, strefa ekonomiczna, nie licząc Dezametu, daje 800 miejsc pracy - mówi Marek Indyk, dyrektor Agencji Rozwoju Przemysłu, oddział w Tarnobrzegu. O dziesięcioletniej działalności tarnobrzeskiego oddziału Agencji, mówiono podczas spotkania w Baranowie Sandomierskim.

Działalność tarnobrzeskiego oddziału Agencji i zarządzanej przez Agencję Tarnobrzeskiej Strefy Ekonomicznej oceniał między innymi Zdzisław Gawlik wiceminister Skarbu Państwa, który gościł w podstrefie nowodębskiej, gdzie odwiedził między innymi jeden z najnowocześniejszych w Europie Zakładów Produkcji Leków "Sanfarm".

WZÓR DLA INNYCH

- Tarnobrzeska strefa ekonomiczna, która pozostaje w zarządzie Agencji Rozwoju Przemysłu, to jedna z najprężniej działających w Polsce - mówił wiceminister Gawlik. - To strefa, które nie zamyka się w obrębie siedziby, na której została stworzona. Tarnobrzeska strefa sięga słynnych Kobierzysk koło Wrocławia, które są pokazywane jako przykład aktywności gospodarczej. I właśnie za to chciałem dziś podziękować prezesowi Agencji Markowi Indykowi.

Wiceminister Gawlik dodał także, że strefa tarnobrzeska sprawdziła się i sprawiła, że balast swoistej monokultury związanej z wydobyciem siarki przełamał się. - Turaj nie ma dramatycznych obrazów, jakie widzi się w innych częściach Polski, gdzie po upadku wiodącego przemysłu, zostało bezrobocie - mówił wiceminister. - Ludzie w waszym regionie, którzy stracili z różnych przyczyn pracę, znaleźli zatrudnienie dzięki rozwojowi strefy.

Do cenniejszych inicjatyw realizowanych przez dyrekcję tarnobrzeskiego oddziału Agencji, należy pomysł budowy hal fabrycznych dla przyszłych inwestorach. - Jako minister chciałbym, aby te działania były kontynuowane w innych strefach ekonomicznych na terenie Polski - dodał Zdzisław Gawlik. - Chciałbym, aby lokalne samorządy, wykorzystywały wolne powierzchnie i modernizowały drogi, bo takie działania sprzyjają rozwojowi stref ekonomicznych.

KOLEJNE FIRMY I ETATY

O rozwoju tarnobrzeskiej strefy ekonomicznej mówił Marek Indyk, dyrektor tarnobrzeskiego oddziału Agencji Rozwoju Przemysłu. - Podstrefa w Tarnobrzegu to dwa obrazy - tłumaczył Marek Indyk. - To obraz starych zabudowań, na których jest likwidator i nowych inwestorów, których sprowadziła Agencja. To między innymi Izolbet i firma ME Logistics, która buduje największą halę w okolicy.

Na pytanie o największy sukces tarnobrzeskiego oddziału Agencji Rozwoju Przemysłu, dyrektor Indyk mówił. - Wydaliśmy 180 zezwoleń, w sumie 20 tysięcy miejsc pracy, z czego 16 nowych - liczby mówią same za siebie.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Zwolnienia grupowe w Polsce. Ekspert uspokaja

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Podkarpackie