Wielka klasa Li Qian!

Damian SZPAK
Li Qian wygrała w Polkowicach dwie gry i poprowadziła naszą drużynę do 103. wygranej z rzędu. Piotr Szpak
Tenisistki stołowe Forbetu Tarnobrzeg wygrały w piątek w Polkowicach mecz na szczycie ekstraklasy, odnosząc 103. zwycięstwo z rzędu w meczu ligowym.

Wicelider ekstraklasy tenisistek stołowych MKS TS Polkowice bardzo chciał pokonać mistrzynie z Tarnobrzega. Jednak w naszej drużynie wielką klasą błysnęła Li Qian, swoje zrobiła Xu Jie i nasz zespół pozbawił zawodniczki, trenera i kibiców z Polkowic złudzeń.

MKS TS Polkowice - Forbet Tarnobrzeg 1:3.

Wyniki gier: Katarzyna Grzybowska - Renata Stribikova 3:2 (14:12, 7:11, 10:12, 11:7, 11:5), Meng Li Wang - Li Qian 0:3 (6:11, 6:11, 6:11), Agata Pastor - Xu Jie 0:3 (9:11, 8:11, 7:11), Katarzyna Grzybowska - Li Qian 0:3 (11:13, 7:11, 7:11).
Mecz na szczycie został rozegrany awansem, bowiem jutro Li Qian oraz trener Zbigniew Nęcek wyjeżdżają do Warszawy, a później lecą do Paryża, z którego kolejnym samolotem udadzą się do Korei Południowej.
Od czwartku w Seulu będzie rozgrywany finał Grand Prix Pro Tour ITTF. W gronie 16 najlepszych zawodniczek świata będzie Li Qian.

POPISOWE PARTIE

Podczas piątkowego meczu w Polkowicach "Mała" zaprezentowała taką formę, która pozwala z optymizmem oczekiwać występu w Korei Południowej. W pierwszej swej grze Li Qian jak chciała, tak wypunktowała najlepszą zawodniczkę polkowickiej drużyny Meng Li Wang, wygrywając wszystkie sety w stosunku 11:6, a następnie pokonała 3:0 Katarzynę Grzybowską. W tym drugim pojedynku "Mała" musiała się już trochę namęczyć.

"KSENIA" W FORMIE

Nim Li Qian podeszła do stołu, uczyniła to Renata Stribikova. Grająca w naszym zespole Czeszka po trzech setach prowadziła 2:1, ale później coś się w jej grze zacięło, szczęście było przy rywalce i Stribikova, choć wcale nie grała źle, odeszła od stołu pokonana. Nie zawiodła natomiast Xu Jie, która w trzech setach zwyciężyła zawsze groźną Agatę Pastor. "Ksenia" z meczu na mecz spisuje się coraz lepiej i staje się silnym punktem naszego zespołu. Pierwszą rundę sezonu zasadniczego ekstraklasy drużyna z Tarnobrzega zakończyła z kompletem zwycięstw, stawiając pierwszy mały krok w kierunku wywalczenia 20. tytułu mistrzyń Polski.