Wielki sukces lekkoatlety z Victorii Stalowa Wola. Stanisław Lebioda zdobył Złoty medal

Grzegorz Lipiec
Stanisław Lebioda z Katolickiego Klubu Sportowego Victoria Stalowa Wola ma złoty medal w biegu na 3000 metrów na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży we Wrocławiu. Archiwum
W czwartek we Wrocławiu wystartowała Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży. W lekkoatletycznych zmaganiach bierze udział liczna grupa zawodników z naszego regionu. Już pierwszego dnia ze złotego medalu mógł się cieszyć Stanisław Lebioda z Katolickiego Klubu Sportowego Victoria Stalowa Wola.

W czwartek we Wrocławiu wystartowała Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży. W lekkoatletycznych zmaganiach bierze udział liczna grupa zawodników z naszego regionu.

Najważniejsza wiadomość dnia jest taka, że Stanisław Lebioda z Katolickiego Klubu Sportowego Victoria Stalowa Wola zdobył złoty medal w biegu na 3000 metrów (czas: 8:44.43). To wielki sukces 17-latka z naszego regionu, podopiecznego Stanisława Anioła.

Agnieszka Dybka, biegaczka Victorii w swoim biegu eliminacyjnym na 800 metrów zajęła drugie miejsce z czasem 2:15.33 i awansowała do finału A. W finale B pobiegną za to: Kinga Widlińska z LKS Stali Mielec oraz Patrycja Surowiec z CWKS Resovii Rzeszów.

Radosław Maciąg z UKS Tiki-Taka Kolbuszowa awansował do finału A w biegu na 400 metrów. W finale A na 400 metrów pobiegnie też Małgorzata Osiecka z Victorii. Awansowała z czasem 56.75. Dawid Jachyra ze Stali Nowa Dęba wygrał swój bieg eliminacyjny na 400 metrów przez płotki i powalczy o medale. Natalia Ziółkowska z Victorii dzięki rzutowi na odległość 48.55 metrów ma szansę na medal w konkursie rzutu młotem.