Wielki sukces tarnobrzeżanki w prestiżowych zawodach karate

/PISZ/
Dagmara Lubera stanęła w Rzeszowie na najwyższym stopniu podium.
Dagmara Lubera stanęła w Rzeszowie na najwyższym stopniu podium. Archiwum klubowe
Pierwszy tegoroczny start Tarnobrzeski Klub Kyokushin Karate zaznaczył jedną zawodniczką w zawodach Polish Open Carpathia Cap 2013, które rozegrane zostały w Rzeszowie. Występ Dagmary Lubery okazał się rewelacyjny.

Do rywalizacji w tych zawodach wyznaczeni byli także Dagmara Lubera i Eryk Trela który jednak nie zgłosił się do wyjazdu. Miniony rok pierwszy start juniorka Dagmara Lubera rozpoczęła wygrywając w konkurencji kata w Mielcu, a 2013 rozpoczęła zwycięstwem w kategorii Kumite juniorek minus 55 kg w Rzeszowie. Po ciężkim pojedynku półfinałowym z dwoma dodatkowymi rundami pokonała decyzją sędziów zawodniczkę z Przemyśla, a finał zakończyła przed czasem przez silne kopnięcie w nogę i wyeliminowanie z dalszej walki rywalkę z Suwałk . Międzynarodowe zawody w Rzeszowie stały na bardzo wysokim poziomie technicznym i taktycznym, a większość walk poparta była przygotowaniem kondycyjnym zawodników.

- Bardzo dobry start naszej zawodniczki w tak prestiżowych zawodach pokazuje, że nasi nie odbiegają przygotowaniem od najlepszych i mogą z nimi konkurować w najbardziej nawet prestiżowych zawodach - stwierdził trener Tarnobrzeskiego Klubu Kyokushin Karate Ryszard Kiper.