Wielki talent i zwycięstwa lekkoatletki Witaru Tarnobrzeg Emilii Dąbek

Piotr Szpak
Emilia Dąbek stanęła na najwyższym stopniu podium w Rzeszowie a następnie w Krakowie. Z prawej trener Adam Maślanka. Archiwum prywatne

Młoda lekkoatletka Klubu Biegacza Witar Tarnobrzeg Ewelina Dąbek znów błysnęła wielkim talentem potwierdzając drzemiące w niej olbrzymie możliwości. Najpierw wygrała biegi w Rzeszowie, następnie w Krakowie.

Na stadionie Resovii w Rzeszowie rozegrano mistrzostwa województwa podkarpackiego młodzików, które połączone zostały w trzecim rzutem ligi młodzików) a także Mityng Podkarpackiego Okręgowego Związku Lekkiej Atletyki. W zawodach udział wzięli przedstawiciele 15 klubów naszego województwa. Najlepsi młodzicy w poszczególnych konkurencjach otrzymali medale.

Furorę zrobiła zawodniczki Witaru Tarnobrzeg Ewelina Dąbek, która okazała się najlepsza w rywalizacji na dwóch dystansach zajmując pierwsze miejsce w biegach na 100 metrów, w którym uzyskała czas 12,63 sekundy oraz na 200 metrów triumfując z czasem 41,82 sek. Podopieczna trenera Adama Maślanki wyrasta na wielki lekkoatletyczny talent.

Na wielkie brawa zasłużył także zawodnik Victorii Stalowa Wola Radosław Moskal, który zwyciężył w rywalizacji na dystansie
600 metrów uzyskując bardzo dobry wynik 1:25,34 minuty.

Inne wartościowe wyniki: 600 metrów, Emilia Czapka (Resovia Rzeszów) 1:38,88; 800 metrów Sabat (Resovia) 2:08.35; 80 metrów przez płotki, Gabriela Filar (Resovia) 12,84; 100 metrów, Olivier Wdowiak (Resovia) 11,88; wzwyż, Igor Kapała (Resovia) 212 centymetrów.

Po udanym występie w Rzeszowie Emilia Dąbek, która jest uczennicą Gimnazjum w Gorzycach potwierdziła swoją klasę podczas Makroregionalnych Mistrzostw Młodziczek w Krakowie wygrywając biegi na 100 i 300 metrów. Teraz przed podopieczną trenera Adam Maślanki udział w Mistrzostwach Polski Młodziczek, które za dwa tygodnie rozegrane zostaną w Słubicach.