MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Wmurowano kamień węgielny pod budowę nowego Osiedla Ogrodowego w Stalowej Woli

Zdzisław Surowaniec
Zdzisław Surowaniec
Wmurowanie kapsuły w ścianę budowanego bloku mieszkalnego. Więcej na kolejnych zdjęciach
Wmurowanie kapsuły w ścianę budowanego bloku mieszkalnego. Więcej na kolejnych zdjęciach Urząd Miasta
Uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod budowę Osiedla Ogrodowego w Stalowej Woli odbyła się w piątek 22 marca.

Wmurowano kamień węgielny pod budowę nowych bloków w Stalowej Woli

– Patrząc na to, co przed nami widzę nie tylko mury czy wylane fundamenty, ale przede wszystkim widzę przestrzeń, która już niedługo wypełni się mieszkańcami, którzy tutaj tworzyć będą swoje własne, rodzinne historie, ale również przestrzeń, która nabierze niezwykłego znaczenia dla miasta – mówiła Renata Knap Prezes Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej.

Podkreśliła też wagę tego momentu, który jest owocem ciężkiej pracy wszystkich zaangażowanych w projekt. W swoim wystąpieniu podziękowała wszystkim osobom, które wspierały inicjatywę budowy Osiedla Ogrodowego.

– Chciałabym podziękować senator Janinie Sagatowskiej i posłowi Rafałowi Weberowi za okazane wsparcie związane z montażem finansowym i pozyskiwaniem środków na tę inwestycję. Dziękuję prezydentowi Lucjuszowi Nadbereżnemu, który od początku wierzył w realizację tego zadania. Od kiedy pojawiła się informacja, że możliwe jest wybudowanie Osiedla Ogrodowego, nowych mieszkań, wspierał pan i inicjował te działania, za co z serca serdecznie dziękuję. Dziękuję przewodniczącemu Rady Miejskiej i wszystkim radnym, którzy podejmowali uchwały związane z funkcjonowaniem naszej spółki. Dziękuję projektantom, inspektorom nadzoru i przede wszystkim mieszkańcom, bo to przecież dla Państwa budujemy to piękne osiedle. Dziękuję Państwu za zaufanie i za to, że wybraliście mieszkanie na Osiedlu Ogrodowym. Dziękuję wykonawcom, bo dzięki Waszej pracy tutaj nasze marzenia stają się rzeczywistością – mówiła prezes SIM. 

W imieniu senator Janiny Sagatowskiej gratulacje do władz miasta za odwagę w podejmowaniu decyzji, które przekładają się na poprawę warunków życia mieszkańców skierowała Małgorzata Wojciechowska, dyrektor Biura Senatorskiego.

– Gratuluję marzeń, potem pomysłów, a na samym końcu odważnych decyzji, które dzisiaj przekładają się na tworzenie lepszych warunków życia dla mieszkańców. Jeżeli Stalowa Wola jest kobietą, to pod pana skrzydłami panie prezydencie rozkwita jak nigdy dotąd. Z takiej trochę cichej, małomiasteczkowej dziewczyny przeradza się w piękną, niezależną, światową kobietę, która zna swoje korzenie i nosi w sercu wartości, którymi się kieruje – mówiła Małgorzata Wojciechowska. 

Paulina Miśko, występująca w imieniu posła Rafała Webera, zauważyła, że ta inwestycja jest owocem współpracy, determinacji oraz poświęcenia, co stanowi istotny krok w kierunku tworzenia lepszego miasta dla jego mieszkańców. 

Stanisław Sobieraj przewodniczący Rady Miejskiej podkreślił znaczenie inicjatyw, takich jak Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa, dla rozwoju Stalowej Woli. – Od początku powstania Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej, jako przewodniczący Rady Miejskiej, jako radny bardzo jej kibicuję, bo takie inicjatywy jak ta pozwalają na to, żeby Stalowa Wola się rozbudowywała, żeby się powiększała. A już za rok o tej porze pierwsi mieszkańcy otrzymają klucze do upragnionego mieszkania. Na tym to polega, że my jako radni pomagamy takim inicjatywom w swoich głosowaniach. O dziwo nie wszyscy radni, którzy apelują o to, żeby Stalowa Wola się rozwijała, rozbudowywała, byli przychylni temu zadaniu – mówił Stanisław Sobieraj. 

Satysfakcji z uroczystości podpisania aktu erekcyjnego i wmurowania kamienia węgielnego pod budowę Osiedla Ogrodowego nie krył prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny.

– Kiedy ogłaszaliśmy, że w Stalowej Woli powstaną nowe mieszkania, że będzie projekt, który umożliwi młodym rodzinom zdobycie nowego mieszkania w Stalowej Woli, w pięknej okolicy, w dobrze przygotowanym projekcie technicznym, patrzącym na wymagania XXI wieku, to było słychać głosy niedowierzania. Dzisiaj, stojąc na tym placu budowy, widząc jak jest już pierwsze piętro pierwszego bloku wybudowane, jak następny blok się wznosi i widząc przygotowania do tego, aby kolejne 6 bloków tu powstało, to serce rośnie. Ta motywacja i wiara w to, że Stalowa Wola może otwierać się na nowy horyzont rozwoju, na najpiękniejszą perspektywę, dedykowaną dla mieszkańców, sprawia, że możemy powiedzieć – to jest początek wielkiego programu mieszkaniowego w Stalowej Woli – zapewnił prezydent Lucjusz Nadbereżny. 

– Osobom, które tu wkrótce zamieszkają chciałbym życzyć, aby to miejsce było zawsze pełne szczęścia, aby te bloki i mieszkania były wypełnione miłością i zrozumieniem, aby tutaj, na tym osiedlu między Państwem zawsze panował wzajemny szacunek – dodał Lucjusz Nadbereżny.  

Wznoszone bloki poświęcił ksiądz Jan Folcik. Przy wmurowaniu kapsuły czasu, zawierającej podpisany przez wszystkich obecnych akt erekcyjny, rysunki dzieci, pamiątki, aktualne wydanie gazety, pomagali także przyszli lokatorzy Osiedla Ogrodowego.

Źródło: Urząd Miasta

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Tragiczne zdarzenie na Majorce - są zabici i ranni

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Podkarpackie