Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

WOŚP: Gramy także dla siebie

Grzegorz LIPIEC, Zdzisław SUROWANIEC
Do Szpitala Wojewódzkiego w Tarnobrzegu dzięki zebranym na Orkiestrze pieniądzom trafił specjalistyczny sprzęt medyczny. Aparat do wspomagania oddychania wcześniaków prezentują: doktor Agata Barabasz, wicedyrektor placówki Wojciech Wąsik oraz Zofia Kucwaj - oddziałowa z Oddziału Noworodków, Wcześniaków i Patologii Noworodka.
Do Szpitala Wojewódzkiego w Tarnobrzegu dzięki zebranym na Orkiestrze pieniądzom trafił specjalistyczny sprzęt medyczny. Aparat do wspomagania oddychania wcześniaków prezentują: doktor Agata Barabasz, wicedyrektor placówki Wojciech Wąsik oraz Zofia Kucwaj - oddziałowa z Oddziału Noworodków, Wcześniaków i Patologii Noworodka. fot. Grzegorz Lipiec
Do tarnobrzeskiego i stalowolskiego szpitali w ciągu siedemnastu lat grania Orkiestry trafiła aparatura o łącznej wartości przekraczającej milion złotych. W rzeczywistości jest ona bezcenna, bo dzięki niej udało się uratować wiele naszych maluchów.

Wojciech Wąsik, wicedyrektor Szpitala Wojewódzkiego w Tarnobrzegu:

Dzięki sprzętowi zakupionemu ze środków pochodzących z Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy udało się uratować wiele wcześniaków. Na zdjęciu: Oddział
Dzięki sprzętowi zakupionemu ze środków pochodzących z Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy udało się uratować wiele wcześniaków. Na zdjęciu: Oddział Noworodków w tarnobrzeskim szpitalu i mała Amelia, która urodziła się 1 stycznia 2010 roku. Fot. Grzegorz Lipiec

Dzięki sprzętowi zakupionemu ze środków pochodzących z Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy udało się uratować wiele wcześniaków. Na zdjęciu: Oddział Noworodków w tarnobrzeskim szpitalu i mała Amelia, która urodziła się 1 stycznia 2010 roku.
(fot. Fot. Grzegorz Lipiec)

Wojciech Wąsik, wicedyrektor Szpitala Wojewódzkiego w Tarnobrzegu:

- Każdego roku otrzymujemy od Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy specjalistyczny sprzęt, który pomaga ratować życie noworodkom. Ostatnim darem jest SIPAP, czyli sprzęt do wspomagania oddychania, który trafił na Oddział Noworodków, Wcześniaków i Patologii Noworodków.

Rokrocznie do szpitali w naszym regionie trafia najnowocześniejszy sprzęt, ratujący życie wcześniakom, noworodkom oraz ciężko chorym dzieciom. Wszystko to za sprawą kilkuset wolontariuszy i sztabowców, którzy w środku zimy zachęcają nas do tego, aby otworzyć swoje serca i wrzucić choćby drobną sumę pieniędzy do puszki kwestorskiej.

KAŻDEGO ROKU DOSTAJEMY SPRZĘT

- Każdego roku otrzymujemy od Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy specjalistyczny sprzęt, który pomaga ratować życie noworodkom. Ostatnim darem jest SIPAP, czyli sprzęt do wspomagania oddychania, który trafił na Oddział Noworodków, Wcześniaków i Patologii Noworodków - opowiada Wojciech Wąsik, wicedyrektor Szpitala Wojewódzkiego w Tarnobrzegu. - Aparat do wspomagania oddychania, który otrzymaliśmy w tym roku, kosztuje prawie 70 tysięcy złotych.

Specjalistyczny sprzęt medyczny trafił dzięki Orkiestrze również na inne oddziały tarnobrzeskiego szpitala. Charakterystyczne czerwone serduszko można zauważyć na oddziałach Pediatrycznym, Chirurgii Dziecięcej oraz w Dziale Pomocy Doraźnej. Wśród podarowanego sprzętu są jeszcze dwa inkubatory, aparat do badania słuchu, trzy pompy infuzyjne, aparat do badania wzroku noworodków, glukometry oraz ciśnieniomierze.

- Po to właśnie jest Orkiestra. Żeby grała do końca świata i jeszcze jeden dzień dłużej. Po to, żeby na twarzach dzieci chorych i skrzywdzonych przez los pojawił się wreszcie długo wyczekiwany uśmiech - tłumaczy Łukasz Raźniewski, szef tarnobrzeskiego sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
SPRZĘT ZA 400 TYSIĘCY ZŁOTYCH

Przez siedemnaście lat Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy przekazała szpitalowi w Stalowej Woli 27 sztuk różnego rodzaju sprzętu medycznego, wartości 400 tysięcy złotych. Zaczęło się od pompy infuzyjnej (do robienia zastrzyków), ostatnim zakupem był zestaw komputerowy.

Są pulsoksymetry, inkubatory, kardiomonitory, aparat usg, urządzenie do przesiewowych badań słuchu, monitor nieinwazyjny, inhalator. Trafiał ten sprzęt na oddziały Noworodkowy i Dziecięcy.

Ordynator Oddziału Dziecięcego w stalowowolskim szpitalu doktor Maria Kicińska, specjalista kardiologii dziecięcej, szczególnie ceni sobie holtery - aparaturę do całodobowego monitorowania pracy serca i ciśnienia. Ale każdy sprzęt ma wartość bezcenną, bo służy zdrowiu maluchów.

ZNANI POMAGAJĄ ORAZ KWESTUJĄ

Podczas XVIII Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wolontariusze i sztabowcy w całym kraju będą zbierać pieniądze dla dzieci chorych na raka oraz na dalsze doposażenie klinik onkologicznych.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Podkarpackie