Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Wrzawy: Coroczne święto fasoli „W widłach Wisły i Sanu” już w niedzielę

KAT
Coroczne święto fasoli „W Widłach Wisły i Sanu” odbędzie się w najbliższą niedzielę, 14 sierpnia we Wrzawach, w gminie Gorzyce.

Kolejny raz mieszkańcy Wrzaw, sołectwa znanego z uprawy fasoli tycznej „Piękny Jaś” podsumują tegoroczne plony, i przy okazji zaproszą mieszkańców regionu do wspólnej zabawy.

Imprezę rozpocznie dwukilometrowy bieg o puchar prezesa Stowarzyszenia Fasoli Tycznej Piękny Jaś. Na godzinę 15.30 zaplanowano „Wybory Baby Roku”. Jest to konkurs, w którym panie z kół gospodyń wiejskich, organizacji, stowarzyszeń zmagają się pod względem artystycznym i kulinarnym. – Zarówno w dziedzinie artystycznej, jak i kulinarnej panie nie mają sobie równych przekonuje Marek Bartoszek, kierownik Domu Kultury we Wrzawach. - Dlatego tym bardziej warto odwiedzić Wrzawy.

Wrzawy: Coroczne święto fasoli „W widłach Wisły i Sanu” już w niedzielę

Atrakcji na kilkugodzinną imprezę mnóstwo. Będzie można skosztować znakomitej zupy fasolowej, wyśmienitych past, fasoli w ziołach, sałatek, smalczyków, a nawet ciast i nalewek przygotowanych na bazie „Pięknego Jaśka”.

Organizatorzy przygotowali nie tylko coś dla ciała. Będzie także coś dla ducha. Na scenie wystąpi zespół Siarkopolanie oraz uczestnicy zajęć Gminnego Ośrodka Kultury z Domu Kultury Wrzawy. Wydarzenie zwieńczy zabawa taneczna z zespołem Eden.- Na imprezę zapraszamy również rolników – zachęca Marek Bartoszek. Specjalnie z myślą o nich firmy i instytucje zajmujące się obsługą wsi i rolnictwa przygotowują ciekawą ofertę.

Imprezie towarzyszyć będzie promocja działalności instytucji obsługi wsi i rolnictwa. Podczas imprezy oferty handlowe przedstawią firmy z branży rolniczej i przetwórstwa rolno - spożywczego oraz rzemiosła ludowego.

Święto Fasoli Wrzawskiej”, to impreza mają na celu promocję lokalnego produktu, jakim jest fasola. Święto to także integracja całej, lokalnej społeczności. Impreza z roku na rok organizowana jest z coraz większym rozmachem. Pierwsze edycje spotkania organizowano w formie rodzinnego pikniku. Jednak włączenie do programu promocji „Pięknego Jasia” i udział w niej producentów fasoli spowodowało, że piknik zamienił się w święto o szerszym zasięgu.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Podkarpackie