Wspaniała postawa tenisistek stołowych Zamku Tarnobrzeg w Czechach

/DASZ/
Kinga Stefańska prezentuje w Czechach wysoką formę.
Kinga Stefańska prezentuje w Czechach wysoką formę. Marcin Radzimowski
Tenisistki stołowe Zamku Tarnobrzeg Kinga Stefańska i Renata Strbikova zagrają w turnieju głównym rozgrywanych w Ołomuńcu Międzynarodowych Mistrzostwach Czech, pierwszej imprezy z cyklu Word Tour ITTF w nowym sezonie.

Obie zawodniczki tarnobrzeskiego klubu startowały w eliminacjach do turnieju głównego i obie zajęły w swoich grupach pierwsze miejsca. Po środowych zwycięstwach nad reprezentantkę Tajlandii Tamolwan Khetkuen 4:0 (11:6, 11:9, 11:5, 11:8), oraz Czech Dagmarze Blaskovej 4:2 (11:9, 11:7, 8:11, 11:6, 9:11, 11:4), w czwartek kapitan tarnobrzeskiego zespołu King Stefańska w meczu decydującym o zajęciu pierwszego miejsca w grupie i awansie do turnieju głównego zmierzyła się z faworytką swojej grupy Białorusinką Eleną Dubkovą, która w środę także odniosła dwa zwycięstwa pokonując Czeszkę 4:0 oraz Tajkę 4:3.

Czwartkowy pojedynek trwał ponad półtorej godziny. Pierwsze dwa sety wygrała Bialorusinka, w kolejnych trzech górą była Stefańska. Szóstą partię znów wygrała Dubkova i o wszystkim decydował siódmy set, w którym Kinga po emocjonującej grze wygrała do dziewięciu pokonując rywalkę 4:3 (4:11, 9:11, 11:9, 11:8, 11:4, 5:11, 11:9),

Do turnieju głównego w pięknym stylu awansowała także Renat Strbikoba, która w środę pokonała Koreankę Choi Jeongmin 4:0 (11:7, 14:12, 13:11, 11:4), a w czwartek zwyciężyła Białorusinkę Alinę Arlouskaję 4:0 (11:5, 11:4, 11:4, 11:9). Strbikova wraz ze swą koleżanką z reprezentacji Czech Daną Hadacovą mają już zapewniony udział w turnieju głównym par deblowych.