Wspaniałe sukcesy stalowowolskich lekkoatletów

/ARKA/
Stanisław Łańcucki (w środku) został mistrzem Europy weteranów.
Stanisław Łańcucki (w środku) został mistrzem Europy weteranów. Fot. Arkadiusz Kielar
Stanisław Łańcucki zdobył złoty medal w Mistrzostwach Europy weteranów, Joanna Jóźwik wygrała swój bieg na Mistrzostwach Świata Juniorów.

Bardzo dobrze spisała się Joanna Jóźwik, lekkoatletka Victorii Stalowa Wola, w biegu eliminacyjnym na 800 metrów na Mistrzostwach Świata Juniorów w kanadyjskim Moncton. Nasza reprezentantka zajęła pierwsze miejsce w swojej serii eliminacyjnej.

Znakomite wieści napłynęły też z Węgier. W węgierskiej miejscowości Nyiregyhaza rozgrywane są Mistrzostwa Europy Weteranów, w których startował reprezentant Victorii, Stanisław Łańcucki. Nasz biegacz wywalczył w biegu na 3 kilometry z przeszkodami złoty medal w kategorii do 50 lat! Tak jak zapowiadał, mierzył w złoto i pokonał odwiecznego rywala z Hiszpanii, z którym przegrywał wcześniej w mistrzostwach.
Joanna Jóźwik pewnie wygrała eliminacyjny bieg na 800 metrów i awansowała do półfinałów. Te czekają ją już dzisiaj, a jeżeli udałoby się jej wziąć i tę przeszkodę, to finał biegu jest w piątek. Również w piątek nasza biegaczka wystąpi w sztafecie 4x400 metrów.

- Victoria znowu zwycięża, zgodnie ze swoją nazwą - cieszy się Stanisław Anioł, trener i prezes stalowowolskiego klubu. - Joasia Jóźwik i Stasiu Łańcucki osiągnęli sukcesy na światowym poziomie.