Wychowanka Victorii Stalowa Wola, Agnieszka Ciołek, mistrzynią Polski w maratonie

/ARKA/
Agnieszka Ciołek, wychowanka Victorii Stalowa Wola, została mistrzynią Polski w maratonie. Arkadiusz Kielar
Wychowanka Victorii Stalowa Wola, Agnieszka Ciołek, reprezentująca obecnie barwy AZS AWF Wrocław, wygrała 34. Maraton Warszawski i zdobyła tytuł mistrzyni Polski.

Pochodząca z Zaklikowa 27-letnia biegaczka wygrała w stolicy z czasem 2 godziny 34 minuty i 15 sekund, poprawiając życiowy rekord o siedem minut. Warszawski maraton był dopiero jej drugim, debiutowała w kwietniu w Krakowie, gdzie była trzecia. Zawodniczka startowała w tym roku także między innymi w Międzynarodowym Ulicznym Biegu Konstytucji 3 Maja w Stalowej Woli na 5 kilometrów, sięgając po zwycięstwo.

W maratonie w Warszawie wśród mężczyzn triumfował Kenijczyk James Mutua, z czasem 2:15.02. W imprezie wystartowało niemal 7 tysięcy biegaczy.