Wychowankowie Victorii Stalowa Wola z medalami Halowych Mistrzostw Polski

Damian Wiśniewski
Joanna Jóźwik zdobyła złoto w biegu na 800 metrów
Joanna Jóźwik zdobyła złoto w biegu na 800 metrów Polska Press
W niedzielę 21 lutego w Toruniu odbywały się 65. Halowe Mistrzostwa Polski w lekkoatletyce. Dobrze spisali się na nich wychowankowie Victorii Stalowa Wola, którzy zdobyli kilka medali.

Joanna Jóźwik, która obecnie reprezentuje AZS AWF Katowice, wygrała bieg na 800 metrów i zdobyła złoty medal. Druga była Angelika Cichoka (SKLA Sopot), a trzecia Anna Wielgosz (CWKS Resovia Rzeszów).

Szymon Żywko, aktualnie zawodnik AZS UMCS Lublin, zdobył brązowy medal w biegu na 3000 metrów. Ustąpił jedynie drugiemu Aleksandrowi Wiąckowi (OKS Start Otwock) oraz pierwszemu Michałowi Rozmysowi (UKS Barnim Goleniów). Żywko triumfował w biegu na 1500 metrów w kategorii do lat 23, i był drugi w biegu na 3000 metrów (również u23).

Trzecie miejsce w kategorii do lat 23 zdobyła także w biegu na 800 metrów Aleksandra Dybka, obecnie zawodniczka CWKS Resovii Rzeszów.

Angelika Sarna, startująca dla AZS AWF Warszawa, zajęła 18. lokatę w biegu na 400 metrów.