Wygrana na koniec zimowych przygotowań. Siarka Tarnobrzeg pokonała 1:0 FK Gorodeya

Grzegorz Lipiec
Jedynego gola w meczu Siarki Tarnobrzeg z FK Gorodeya zdobył pomocnik tarnobrzeżan, Marcin Stromecki (z piłką). Grzegorz Lipiec
W sobotę na Stadionie Miejskim w Tarnobrzegu miejscowa Siarka gościła beniaminka białoruskiej ekstraklasy, FK Gorodeya. Miejscowi wygrali 1:0, a gola zdobył Marcin Stromecki.

Siarka Tarnobrzeg - FK Gorodeya 1:0 (0:0)

Bramka: Marcin Stromecki 66.

Siarka: Pawlus - Grzesik, Waleńcik, Stefanik, Suchecki - Stromecki, Sylwestrzak, Chłoń, Wróbel, Buczek - Martuś oraz Beszczyński, Głaz, Mandzelowski, Przewoźnik, Koczon.

Mecz sparingowy mógł się podobać grupie kibiców, która postanowiła spędził popołudnie z piłką nożną. Podopieczni Włodzimierza Gąsiora mimo braku kontuzjowanych Jakuba Więcka, Konrada Stępnia oraz Dariusza Frankiewicza grali odważnie. W pierwszej połowie kilka razy świetnie w ataku pokazał się Jakub Wróbel, który wraca do Tarnobrzega po grze w ekstraklasowej Termalice Bruk-Bet Nieciecza. W bramce tarnobrzeskiego zespołu po dłuższej przerwie spowodowanej urazem powrócił Paweł Pawlus i spisywał się bez zarzutów.

Był to ostatni zimowy sparing Siarki. Teraz wszystkie siły zostają skupione na meczu ze Stalą Stalowa Wola (5 marca, godzina 12).