Wygrana Orkana, porażka Stali

/PISZ/, /ARKA/

Ze zmiennym szczęściem radzili sobie nasi trzecioligowi siatkarze w pierwszych spotkaniach w podkarpackiej grupie C, w której zespoły walczą o awans do półfinałowego turnieju o awans do drugiej ligi.

* TSV Sanok - TOORA ORKAN NISKO 1:3 (25:21, 22:25, 20:25, 19:25).

Orkan: M. Kowalik, A. Kowalik, Skrzypczyk, Chryń, Skrzypek, Ryś, Patkiewicz (libero) - Kopyto, Kata.

- Widać było, że gramy już w grupie najlepszych zespołów w trzeciej lidze podkarpackiej - komentował Jakub Patkiewicz, siatkarz Orkana. - Sanoczanie pokazali niezłą siatkówkę, wygrali pierwszego seta, bo mieliśmy kłopoty w przyjęciu. Potem poprawiliśmy je i było już "z górki". Ale trener Edward Sroka nie był zadowolony z naszej postawy...

* Czarni Oleszyce - STAL MIELEC 3:2 (25:23, 18:25, 25:23, 19:25, 15:7).

Stal: Pokusiński, Adamczyk, Skowron, Zubrzycki, Karczmarczyk, Molek oraz Weryński.

Mielczanie walczyli do końca o zwycięstwo w bardzo emocjonującym spotkaniu. W czwartym secie przegrywali już 5:12 i wydawało się, że gospodarze wygrają mecz 3:1. Przyjezdni zaczęli jednak zdobywać punkty w bloku i doprowadzili do tie-breaku. W nim jednak Czarni byli już wyraźnie lepsi.

W innym meczu: MOSiR Jasło - AKS Resovia II Rzeszów 2:3.