Wygrana Stali Nowa Dęba, porażka Kantoru Turbia

/ARKA/
Piłkarze Stali Nowa Dęba (z piłką Piotr Marut) wygrali na inaugurację sezonu z Czarnymi w Jaśle. Marcin Radzimowski
Na inaugurację nowego sezonu w czwartej lidze podkarpackiej z trzech punktów zdobytych w meczu z Czarnymi w Jaśle cieszyli się piłkarze z Nowej Dęby, a od niepowodzenia w Leżajsku zaczął sezon beniaminek z Turbi.

Stal wygrała w Jaśle 1:0 po bramce w 80 minucie Piotra Maruta. Po wykopie piłki przez bramkarza zespołu z Nowej Dęby, Piotra Kunata, futbolówka minęła obrońców Czarnych i trafiła do naszego napastnika, który znalazł się sam przed golkiperem zespołu z Jasła i przelobował go z 30 metrów.

Kantor Turbia przegrał z Pogonią w Leżajsku 1:2 (0:0), tracąc najpierw dwa gole: w 58 minucie (Szmuc) i 71 minucie (Dąbek), a zdobywając honorową bramkę w 76 minucie, gdy akcję Grzegorza Kapicy wykończył uderzeniem pod poprzeczkę Kamil Kobylarz.

Piłkarze Sokoła Nisko na inaugurację nie grali z Czuwajem Przemyśl, ze względu na remont boiska w Nisku spotkanie zostało przełożone na 14 września.

Więcej we wtorkowym, papierowym wydaniu Echa Dnia.