Wyścig coraz ostrzejszy! Wyniki piłkarskiej stalowowolskiej klasy okręgowej

/PISZ/
W tarnobrzeskim Mokrzyszowie gospodarze (żółte koszulki) wysoko pokonali rywali z Kłyżowa. Grzegorz Lipiec
Wyniki piłkarskiej stalowowolskiej klasy okręgowej

Trwa ostra walka o pierwsze miejsce i awans do czwartej ligi. W niedziele lider z tarnobrzeskiego Mokrzyszowa rozgromił na własnym boisku rywali z Kłyżowa, natomiast wicelider z Pysznicy wysoko pokonali Iskrę Sobów Tarnobrzeg.

Tłoki Gorzyce - Orzeł Rudnik 1:1 (0:0).
Faliszewski 66 - Sulich 51.
Tłoki: Pruś - Piasecki, Stawiarz, Rychel, Czerwonka - Michalski, M. Idec, Zieliński (50 Czarnecki), Świąder (50 K. Idec) - Korzonek (83 Kopyto), Różycki (50 Faliszewski).
Orzeł: Kusy - Szopa, Chamera, Zybura, Ziemiański - Jaśkowski, Wołcz, Pędlowski, Kaczor - Sulich, Skoczylas.
Żółte kartki: M. Idec, Zieliński, Świąder (T). Sędziował: Piotr Chmuraz ze Stalowej Woli. Widzów 200.
Po pierwszej bezbramkowej połowie w drugiej części rozpoczęły się emocje. Najpierw skuteczna kontrę gości wykończył Adrian Sulich, a kwadrans później w podbramkowym zamieszaniu wyrównał wprowadzony w 50 minucie na boisko Marcin Faliszewski. W końcowych minutach obie drużyny miały swoje szanse na odniesienia zwycięstwa, ale zawodziła skuteczność.

Klub Piłkarski Zarzecze - Słowianin Grębów 2:1 (1:0).
Bąk 43, Latawiec 70 - Lasota 60.
Zarzecze: Ślusarczyk - Wołoszyn, Stępniowski, Kobylarz, Bąk - A. Kozyra, R. Kozyra (46 Sikora), Sz. Kozyra, Sadowicz - K. Owanek (70 Sakowski), Latawiec (89 M. Owanek).
Słowianin: Kozieł - Rak, Jurek, Bednarczyk, Żak (70 Ujda) - Mierzwa (46 A. Rutyna), Gorczyca, Surma, Sz. Rutyna - Bałata, Lasota.
Czerwona kartka: A. Kozyra (Z., 87 min., za drugą żółtą). Żółte: Wołoszyn, A. Kozyra, Bąk, R. Kozyra - Mierzwa, Lasota, Żak (S). Sędziował: Tomasz Wilk z Nowej Dęby. Widzów 200.
Mecz, który rozegrany został przy padającym deszczu mógł się podobać 200-osobowej grupie kibiców. W 43 min po dośrodkowaniu z rogu Konrada Owanka ładnym strzałem głową popisał się Marcin Bąk i gospodarze objęli prowadzenie. Po kwadransie gry w drugiej połowie był już jednak remis, bowiem Łukasz Lasota plasowanym strzałem w długi róg zaskoczył Ślusarczyka. Rozstrzygająca akcja meczu miała miejsce w 70 min, kiedy to Marek Sadowicz zagrał do Dawida Latawca, a jeden z najskuteczniejszych piłkarzy "okręgówki" nie zmarnował okazji i zdobył dla zarzeczan zwycięskiego gola.

Sokół Kamień - Bukowa Jastkowice 2:2 (1:2).
Socha 35, 55 - Kaczmarczyk 15, Brzeziński 30.
Mokrzyszów Tarnobrzeg - San Kłyżów 7:1 (1:0).
Kościelny 30, Prarat 50, Haliniak 63, Wojnar 65, 90, Paruch 82, Saja 84 - Madej 82.
Wisan Skopanie - Strażak Przyszów 4:1 (2:0).
Rzeźwicki 30, 56, Durda 33 z karnego, Z. Pluta 90 - Zylik 90+1.
Strzelec Dąbrowica - KS Podwolina 4:1 (2:0).
Nowak 22, 38, 81, Ścipień 70 - Łątka 35.
Olimpia Pysznica - Iskra Sobów Tarnobrzeg 5:0 (1:0).
Iskra 11, Młynarczyk 60 z karnego, Szwedo 72, 84, Wilk 78.
16. Iskra Sobów Tarnobrzeg 24 8 11-86 2 2 20
W następnej kolejce, 19-20 maja: Orzeł - Ździar, San W. - Olimpia, Iskra - Strzelec, Podwolina - Zarzecze, Słowianin - Wisan, Strażak - Sokół, Bukowa - Mokrzyszów, San K. - Tłoki.