Wysokie zwycięstwo piłkarzy Siarki Tarnobrzeg w Ostrowcu

Piotr Szpak
Piłkarze Siarki Tarnobrzeg (z prawej Roman Bobak), odnieśli w środę efektowne zwycięstwo nad rezerwami KSZO Ostrowiec. M. Radzimowski
Efektownym zwycięstwem zakończyło się środowe wyjazdowe sparingowe spotkanie piłkarzy Siarki Tarnobrzeg z rezerwami KSZO.

KSZO II Ostrowiec Świętokrzyski - SIARKA TARNOBRZEG 1:4 (1:2), Chorab 12 - Sałek 22, Stępień 31 z karnego, Lis 82, Mrzygłód 86.

Siarka: Kozieł - Pluta, Stępień, Sałek, Szymański - Łuczakowski, Hynowski, Kotwa, Bobak - Stąporski, Nwachukwu oraz Kuszaj, Kozłowski, Walat, Krzemiński, Lis, Lipiec.

Na boisku z syntetyczna nawierzchnią piłkarzom Siarki grało się dobrze, ale mimo wysokiego zwycięstwa nie był to olśniewający występ gości.

ZABRAKŁO KABATY

Miejscowi uzyskali prowadzenie po błędzie Damiana Sałaka, ale 10 minut po stracie gola zawodnik ten zrehabilitował się ładnie przymierzając lewą nogą z rzutu wolnego. W Siarce zabrakło przebywającego ze swoją uczelnia na połowie Mirosława Kabaty, a w drugiej połowie boisko opuścił Przemysław Stąporski.
- Jeden z zawodników KSZO "przejechał" mnie ostro po prawej nodze i musiałem zejść z boiska. Noga jeszcze boli, ale to chyba nic poważnego - mówił po meczu Stąporski.
CZAS NA "STALÓWKĘ"

W Siarce zagrał między innymi Michał Kotwa, który przyszedł do Siarki właśnie z KSZO, a w niedawnym sparingu z pierwszą drużyna ostrowieckiego klubu doznał kontuzji. Nie okazała się ona jednak zbyt groźna i Kotwa przebywał razem z drużyną na zgrupowaniu w Ulanowie. Kolejnym sparingpartnerem "Siarkowców" będzie pierwszoligowa Stal Stalowa Wola, a mecz rozegrany zostanie w sobotę o godzinie 11 na boisku "Stalówki".

W pozostałych spotkaniach: Unia Nowa Sarzyna - Sokół Nisko 1:3 (0:0), Nowak 2, Świąder dla gości; Ciężkowice Jaworzno - Strażak Przyszów 2:1 (1:1), Lenart dla gości; Ostrovia Ostrowy Baranowskie - Złotniczanka Złotniki 3:5 (1:3, 1:1, 1:1); Tempo Cmolas - Strzelec Dąbrowica 1:2 (0:2); Ikarus Tuszów Narodowy - Andrex Brzyście 4:1 (0:0), LKS Brzyska Wola - Olimpia Pysznica 1:1 (0:0), LZS Podwolina - Azalia Przemiana Wola Żarczycka 3:0 (1:0).