X Stalowa Dycha imienia Bogdana Dziuby, czyli bieg ulicami Stalowej Woli na dziesięć kilometrów. Zobacz zdjęcia

Zdzisław Surowaniec
W biegu głównym I miejsce zajął Patryk Kozłowski z Leżajska
W biegu głównym I miejsce zajął Patryk Kozłowski z Leżajska Zdzisław Surowaniec
X Stalowa Dycha imienia Bogdana Dziuby czyli bieg uliczny na 10 kilometrów, zorganizowana została w sobotę 17 września w Stalowej Woli.

Biegli ulicami Stalowej Woli

Biegacze mieli do pokonania dwie pętle ulicami miasta. Po raz pierwszy bieg nazwany został przed rokiem imieniem Bogdana Dziuby – lekkoatlety, biegacza, zmarłego nagle w wieku 47 lat w dniu 28 lipca ubiegłego roku.

Przed biegiem zorganizowana została rozgrzewka przy muzyce. Kiedy 257 biegaczy stało na mecie naprzeciw Miejskiego Domu Kultury, Stanisław Łańcucki ze Stalowowolskiego Klubu Biegacza wspomniał postać patrona biegu – inicjatora Stalowej Dychy. Po wspólnym odliczeniu od dziesięciu, zawodnicy rozpoczęli bieg.

Biegli w zimnie

Wśród biegaczy było wielu zawodników z całej Polski. Zawodnicy biegli w zimnie, ale nie było ulewnego deszczu jak przed rokiem. Policja wstrzymywała ruch pojazdów na trasie biegu, przez co tworzyły się korki.

Zawodnik, który przybiegł na metę jako 47 (tyle lat miał Bogdan Dziuba w chwili śmierci) otrzymał puchar. Był nim Józef Rojek z Ropczyc. W biegu głównym I miejsce zajął Patryk Kozłowski z Leżajska (29.03 minuty), II – Sylwester Lepiarz z Ostrowca Świętokrzyskiego (31), III – Andrzej Starzyński z Końskiej Woli (31.07), IV – Patryk Pawłowski ze Stalowej Woli.

Na placu przed Miejskim Domem Kultury, gdzie miała miejsce ceremonia wręczania pucharów i nagród, wystawiona została tablica ze zdjęciami i opisem przypominającymi Bogdana Dziubę, od roku patrona Stalowej Dychy.