XXX Międzynarodowy Bieg Uliczny 3 Maja w Stalowej Woli wygrali Ukraińcy

Zdzisław Surowaniec
Pierwsze miejsce zajął ukraiński biegacz Sergij Okseniuk (z prawej, numer 217, Ludowy Klub Biegacza Rudnik), drugie także ukraiński zawodnik  Dymitro Didowodiuk (166, z lewej).
Pierwsze miejsce zajął ukraiński biegacz Sergij Okseniuk (z prawej, numer 217, Ludowy Klub Biegacza Rudnik), drugie także ukraiński zawodnik Dymitro Didowodiuk (166, z lewej). Zdzisław Surowaniec
XXX Międzynarodowy Uliczny Bieg Konstytucji 3 Maja zorganizował Katolicki Klub Sportowy Victoria w Alejach Jana Pawła II.

Start i meta były na wysokości bazyliki konkatedralnej. Udział w jubileuszowym biegu wzięło około siedmiuset zawodników. Bieg główny rozegrany został na dystansie 5 kilometrów.

Pierwsze miejsce zajął ukraiński biegacz Sergij Okseniuk (Ludowy Klub Biegacza Rudnik), drugie także ukraiński zawodnik Dymitro Didowodiuk.

Celem biegu było uczczenie Święta Konstytucji 3 Maja, upowszechnienie sportu wśród dzieci, młodzieży, mieszkańców miasta Stalowa Wola i powiatu stalowowolskiego oraz województwa podkarpackiego, popularyzacja biegania jako najprostszej formy czynnego wypoczynku, 80 lat Miasta Stalowa Wola.