XXXIV Mistrzostwa Stalowej Woli w szachach. Rywalizowano o Puchar Prezydenta. Zobacz zdjęcia

Zdzisław Surowaniec
Zawody szachowe rozgrywane były w zaciszu Miejskiej Biblioteki
Zawody szachowe rozgrywane były w zaciszu Miejskiej Biblioteki Dominik Sondej
21 października odbyły się XXXIV Mistrzostwa Stalowej Woli w szachach o Puchar Prezydenta Miasta Stalowej Woli. Organizatorem rozgrywek sportowych był Katolicki Klub Lekkoatletyczny „Stal” w Stalowej Woli.

XXXIV Mistrzostwa Stalowej Woli w szachach o Puchar Prezydenta Stalowej Woli

Zawody szachowe zostały przeprowadzone systemem szwajcarskim na dystansie siedmiu rund tempem: 12 minut + 2 sekundy na ruch na partię dla każdego zawodnika. W zawodach wystartowało 45 uczestników z miejscowości: Stalowa Wola, Nisko, Zabrnie, Wilcza Wola, Tarnobrzeg, Mielec, Rudnik nad Sanem, Leżajsk, Sędziszów Małopolski, Rzeszów, Bystrowice, Ostrowiec Świętokrzyski, Kielce oraz Salve Regina.

Uczestnicy rozgrywek toczyli ze sobą bardzo zacięte pojedynki, w szczególności zawodnicy rozstawieni na wysokich stołach startowych. Niemniej, partie szachowe rozgrywane były w atmosferze fair play i z poszanowaniem przeciwników. Zawodnicy za zajęcie trzech najwyższych miejsc w poszczególnych grupach wiekowych otrzymali puchary i pamiątkowe medale oraz za zajęcie miejsc od 1- 4 nagrody rzeczowe.

Grupa open na zawodach szachowych

Zwycięzcą zawodów w kategorii w Grupie Open został Ryszard Czajkowski z TKSzach Tarnobrzeg, II miejsce zajął Bartłomiej Krystel z Salve Regina, z kolei III miejsce uzyskał Adam Giermaniuk z Zabrnia, a IV miejsce zdobył Kacper Kłok z KSz Bystrovia Bystrowice.

W klasyfikacji wiekowej: 2007-2013 pierwsze miejsce zajął: Wiktor Partyka - reprezentant LUKKS Kielce – sekcja Busko-Zdrój, II miejsce zdobył Tomasz Procnal z KKL STAL w Stalowej Woli, z kolei III miejsce zdobył Kamil Mierzwa z UKS Orlik Rudnik nad Sanem, a IV miejsce uzyskał Antoni Gołąb z klubu Hetman Ostrowiec Świętokrzyski.

W klasyfikacji wiekowej: 2014 i młodsi premiowane miejsca zajęli: 1. Mateusz Mierzwa z UKS Orlik Rudnik nad Sanem, 2-gie miejsce zdobył Szymon Okoń z UKS Orlik Rudnik nad Sanem z kolei 3-ci był Julian Kosno z Hetman Ostrowiec Świętokrzyski , a 4-te miejsce zdobył reprezentant KKL Stal w Stalowej Woli – Filip Wiśniewski.