MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Zakład Opiekuńczo-Lecznicy w Sandomierzu coraz bliżej. Powiat podpisał umowę z wykonawcą. Kiedy koniec prac?

Klaudia Tajs
Klaudia Tajs
Wideo
emisja bez ograniczeń wiekowych
- Na tę placówkę mieszkańcy naszego powiatu czekają od wielu lat, dlatego jej budowa ma tak ogromne znaczenie – powiedział podczas podpisania umowy z wykonawcą firmą PESAM sandomierski starosta Marcin Piwnik. Zakład Opiekuńczo – Leczniczy powstanie przy ulicy Milberta w Sandomierzu i przyjmie 59 osób.

Zakład Opiekuńczo Lecznicy w Sandomierzu coraz bliżej. Jest umowa z wykonawcą

Wicestarosta Grażyna Szklarska, która także podpisała umowę z wykonawcą przypomniała, że najbliższe zakłady opiekuńczo – lecznicze są w Tarnobrzegu i Opatowie, dlatego budowa placówki na terenie powiatu była konieczna. - Przybywa coraz więcej osób w wieku podeszłym. W każdym wieku można zachorować, dlatego jest to obiekt bardzo potrzebny i oczekiwany - powiedziała Grażyna Szklarska.

Inwestycja będzie realizowana w systemie zaprojektuj i wybuduj.

Zobacz zdjęcia z podpisania umowy na Zakład Opiekuńczo Leczniczy w Sandomierzu

Wykonawca Daniel Mytnik, przedstawiciel Firmy PESAM z Dębicy, która w naszym regionie wybudowała hospicjum w Stalowej Woli i przebudowuje szpitala w Nowej Dębie zapowiedział, że opracowanie koncepcji potrwa do połowy lipca i nie powinno być najmniejszych problemów z dotrzymaniem umownych terminów.

- Przedstawimy ją w starostwie, a potem starostwo naniesie swoje uwagi. My je uwzględnimy i będziemy procedować pozwolenie na budowę. Zakładamy, że nie potrwa to dłużej, jak do października. Tak by uzyskać pozwolenie na budowę jeszcze w tym roku i zacząć budowę także w tym roku – wyjaśnił wykonawca.

Kolejnym krokiem przed władzami powiatu będzie poszukiwanie pieniędzy - około dwa i pół miliona złotych na wyposażenie. - W czasie, kiedy obiekt będzie budowany, będziemy szukali jako powiat sandomierski dofinansowania na jego jego wyposażenie, bo są takie możliwości. Aby od wiosny 2026 placówka rozpoczęła swoją działalność - dodał starosta sandomierski Marcin Piwnik.

Zakład będzie dedykowany osobom przewlekle chorym. Pacjenci będą kierowani przez lekarzy na okres sześciu miesięcy. Po tym czasie, stan ich zdrowia będzie ponownie weryfikowany. Jeżeli będzie potrzeba, pobyt w placówce leczniczej będzie przedłużany.
Zakład będzie przygotowany na przyjęcie 51 osób. Dodatkowych 8 łóżek będzie dedykowanych dla pacjentów wentylowanych mechanicznie, którzy wymagają intensywnej opieki medycznej.

Budowa zakładu potrwa do końca 2025 roku. Koszt to około 9 milionów złotych. Powiat pozyskał pieniądze z Funduszu Inwestycji Strategicznych, a z własnego budżetu dołoży 1,6 miliona złotych.

Po zakończeniu budowy pierwszego etapu powiat planuje rozbudowę zakładu o kolejne miejsca.

Zobacz zdjęcia z podpisania umowy na Zakład Opiekuńczo Leczniczy w Sandomierzu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Zakład Opiekuńczo-Lecznicy w Sandomierzu coraz bliżej. Powiat podpisał umowę z wykonawcą. Kiedy koniec prac? - Echo Dnia Świętokrzyskie

Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Podkarpackie