Zawodnicy armwrestingu z Niska siłują się na ręce z powodzeniem. Zobacz zdjęcia

Zdzisław Surowaniec
W ostatni weekend na XXII Pucharze Polski w Jastrzębiej Górze stawili się Dariusz Groch, Przemysław Ciba i Stanisław Bat. Klub Wiking
W listopadzie drużyna nowicjuszy armwrestingu z klubu Wiking z Niska na Mistrzostwach Polski Debiutantów w Krakowie wywalczyła w sumie 4 medale. W kategorii junior powyżej 78 kilogramów na trzecim miejscu uplasował się Mateusz Kolasa.

Medale dla Wikinga

W seniorach do 63 kg swój debiut na drugim miejscu zakończył Sebastian Żak, a w kategorii do 78 kg również ze srebrem wrócił Krystian Wasieczko. Z kolei w kategorii powyżej 95 kg brąz wywalczył Mariusz Szczupak.

Do puli medali Wikinga postanowili dorzucić kilka odznaczeń profesjonaliści. W ostatni weekend na XXII Pucharze Polski w Jastrzębiej Górze stawili się Dariusz Groch, Przemysław Ciba i Stanisław Bat. Panowie łącznie zdobyli sześć medali.

Siłowanie na rękę

Stanisław Bat w juniorach powyżej 78 kg musiał zadowolić się brązem na rękę prawą oraz lewą, ustępując jedynie aktualnym medalistom z Mistrzostw Świata.

Przemysław Ciba dorzucił krążek koloru złotego na prawą rękę oraz srebro ręki lewej w kategorii masters do 95 kg. Dariusz Groch poprawił wynik z przed roku (dwa razy czwarte miejsce) i wywalczył dwa srebrne krążki ustępując jedynie aktualnemu mistrzowi świata Arturowi Krupie.

Siłowanie na rękę to dyscyplina sportowa, rodzaj zapasów. Dwóch znajdujących się naprzeciw siebie zawodników zwiera dłonie w uścisk i, trzymając łokcie na płaskiej powierzchni, stara się przeciągnąć rękę przeciwnika w dół.