Zawodnicy Stalowowolskiego Klubu Biegacza startowali w Warszawie

/ARKA/
Bogdan Dziuba ma za sobą starty w Warszawie i czeskich Pardubicach.
Bogdan Dziuba ma za sobą starty w Warszawie i czeskich Pardubicach. Arkadiusz Kielar
Reprezentanci Stalowowolskiego Klubu Biegacza wzięli udział w Orlen Warsaw Marathon, zawodach w których wystartowało ponad 20 tysięcy biegaczy.

W Warszawie zawodnicy SKB wystartowali w biegu na 10 kilometrów, najlepiej wypadł Bogdan Dziuba, który zajął 41. miejsce z czasem 32 minuty i 47 sekund. Wygrał Radosław Kłeczek ze Sportingu Międzyzdroje - 29.26.

W imprezie w stolicy oprócz Polaków brali udział także zawodnicy między innymi z Kenii, Etiopii, Maroka, Ukrainy, Kazachstanu czy Białorusi. W maratonie zwyciężył Etiopczyk Sisay Iemma Kasaye, z czasem 2 godziny 9 minut i 2 sekundy. Co ciekawe, w biegu na 10 kilometrów wystartowali też słynni polscy sportowcy: Justyna Kowalczyk (152. miejsce, 18. pozycja wśród kobiet) i Adam Małysz (1851. miejsce).

- Z Justyną Kowalczyk walczył akurat o miejsce na mecie nasz Staszek Łańcucki (zawodnik SKB zajął 147. miejsce - przyp. ARKA) - mówi Bogdan Dziuba. - Muszę przyznać, że to była impreza na światowym poziomie, super zorganizowana.

Na dystansie 10 km startował też między innymi starosta stalowowolski Robert Fila, który zajął 166. miejsce, a w pierwszej setce był inny zawodnik z SKB, Arnold Perez - na 96 pozycji. Bogdan Dziuba dzień przed startem w Orlen Warsaw Marathon wziął udział w półmaratonie w czeskich Pardubicach, zajmując szóste miejsce. Teraz planuje start w lekkoatletycznych mistrzostwach Stalowej Woli 1 maja - w biegu na 2 kilometry oraz w Międzynarodowym Ulicznym Biegu Konstytucji 3 Maja w Stalowej Woli - na 5 km.