Zawodnicy z KPS Siarki Tarnobrzeg zostali mistrzami Polski

Damian Wiśniewski
Reprezentanci Uniwersytetu Rzeszowskiego odnieśli duży sukces zdobywając złote medale mistrzostw Polski fot. kps Siarka Tarnobrzeg / facebook.com
Kilku zawodników siatkarskiej sekcji Siarki Tarnobrzeg wzięło udział w Akademickich Mistrzostwach Polski rozgrywanych w stolicy województwa małopolskiego, w Krakowie. Wszyscy tarnobrzeżanie reprezentowali Uniwersytetu Rzeszowskiego, a byli to: Marcin Rola, Kamil Zarewicz, Paweł Kasperkowicz i Mateusz Pyrak.

Zawodnicy z Tarnobrzega wraz ze swoimi kolegami z Uniwersytetu Rzeszowskiego zaczęli turniej od fazy grupowej, w której starli się z Uniwersytetem Medycznym w Katowicach, Uniwersytetem Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie oraz Akademią Wychowania Fizycznego i Sportu z Gdańska. Pierwszego rywala ograli 2:0 (25:21, 25:15), z drugim przegrali 1:2 (25:21, 23:25, 13:15), a z trzecim wygrali 2:0 (25:22, 25:18).

W ćwierćfinale pokonali 2:0 (25:15, 25:14) Uniwersytet Warszawski, dzięki czemu w kolejnej fazie mogli zacząć walkę o medale. W półfinale turnieju mierzyli się z Uniwersytetem Ekonomicznym z Krakowa i ograli go 2:1 (25:17, 22:25, 15:9).

W finale przeciwnikiem podkarpackiego zespołu była Politechnika Opolska. Zawodnicy Siarki i ich koledzy wygrali ten mecz 3:0 (25:22, 25:17, 32:30) i dzięki temu zostali mistrzami Polski.