Zawodniczka Zamku-SPAR Tarnobrzeg Han Ying najlepsza w mistrzostwach Korei Południowej!

/DASZ/
Han Ying okazała się najlepszą zawodnicza Międzynarodowych Mistrzostw Korei Południowej! Piotr Szpak
W nagrodę dostała 16 tysięcy dolarów.

Tenisistka stołowa Zamku-SPAR Tarnobrzeg zajęła pierwsze miejsce w Międzynarodowych Mistrzostwach Korei Południowej. World Tour - Korea Open to jeden z najmocniej obsadzonych turniejów z cyklu Word Tour ITTF.

Podopieczna Zbigniewa Nęcka w finałowej grze zawodów w Incheon City pokonała rozstawioną z numerem jeden reprezentantkę Singapuru Feng Tianwei. Za pierwsze w karierze zwycięstwo w zawodach z cyklu World Tour Niemka otrzymała nie tylko złoty medal i efektowny puchar ale także czek na 16 tysięcy dolarów. W ćwiećfinale Han Hing pokonała reprezentantkę Portoryko Yu Fe 4:0 (11:5, 11:9, 11:8, 14:12) a półfinale rozprawiła się z Koreanką Yang Haeun pokonując ją 4:0 (12:10, 11:5, 11:9, 11:9. Finał, na którym zgromadziło się aż 17 tysięcy kibiców był wręcz popisem naszej "Hani", która pokonał reprezentantkę Singapuru Feng Tianwei 4:0 (11:6, 11:7, 11:5, 11:7).

-"Hani" prezentuje na koniec tego sezonu znakomitą formę. Lecąc do Korei Południowej śmiała się, że interesuje ją tylko i wyłącznie zwycięstwo. Jak się okazuje nie był to pusty śmiech tylko realna ocena sytuacji. Jesteśmy wszyscy dumni, że mamy w naszym klubie tak wspaniałą zawodniczkę. Wygrywanie w Korea Open pojedynków do zera z tak silnymi rywalkami pokazuje jak wielki potencjał jest w naszej zawodniczce - stwierdził trener i menażer drużyny Zamku-SPAR Zbigniew Nęcek.

Przypomnijmy, ze przed tygodniem Han Yimg podpisała nowy kontrakt z tarnobrzeskim klubem i będzie reprezentowała barwy drużyny Zamku-SPAR Tarnobrzeg jeszcze co najmniej przez rok.