Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Zespół Pieśni i Tańca „Racławice” imienia Rodziny Mireckich na międzynarodowym festiwalu w Pradze

Zdzisław Surowaniec
Zdzisław Surowaniec
Zespół Pieśni i Tańca „Racławice” w Pradze na paradzie ulicznej z innymi zespołami
Zespół Pieśni i Tańca „Racławice” w Pradze na paradzie ulicznej z innymi zespołami "Racławice"
Zespół Pieśni i Tańca „Racławice” imienia Rodziny Mireckich od 5 do 8 sierpnia przebywał w Pradze na XI Międzynarodowym Festiwalu Muzyki i Tańca „Prague Fest”.

Zespół w 46-osobowym składzie został zakwaterowany w Top Hotel Praga. Festiwal rozpoczął się barwnym korowodem ulicami Nowego Miasta, który dotarł na Plac Wacława w centrum Pragi.

Zespół „Racławice” swoimi barwnymi strojami i tańcami narodowymi zwracał na siebie uwagę i wzbudzał aplauz wśród publiczności, która była pod wielkim wrażeniem krakowiaka, zatańczonego przez młodszą grupę Zespołu i kujawiaka z oberkiem, które zaprezentowała grupa młodzieżowa. Drugi koncert miał miejsce w sali widowiskowej Hotelu Amarilis.

Organizatorzy zapewnili również zwiedzanie pięknej Pragi, w tym rejs statkiem po Wełtawie i spacer, na trasie którego zwiedziliśmy Rynek Starego Miasta z Ratuszem Staromiejskim, żydowski Józefów i Most Karola. W kolejnym dniu festiwalowym Zespół „Racławice” udał się na objazdową wycieczkę po Czeskim Krasie i Krivoklatsku z przystankami u bram i na dziedzińcach średniowiecznych zamków: Karlstejn i Krivoklat. Dużą atrakcją była „Złota Praga wieczorową porą”, przejazd metrem do centrum i spacer po lewobrzeżnej dzielnicy Pragi u stóp wzgórza zamkowego i Hradczany. Racławianie zostawili po sobie bardzo dobre wrażenie u publiczności.

W drodze do Pragi również nie zabrakło atrakcji turystycznych. Zespół „Racławice” zatrzymał się w dawnej stolicy Moraw i zwiedził najciekawsze obiekty w Ołomuńcu, w tym barokowe fontanny, Katedrę świętego Wacława, Biały Ratusz i podziwiał Kolumnę Trójcy Przenajświętszej, tzw. kolumnę morową. Natomiast w drodze powrotnej w Morawskim Krasie eksplorował Jaskinię „Balcarkę”.

- Wszyscy uczestnicy wrócili szczęśliwi i zadowoleni z przebiegu wyjazdu, pełni wrażeń, pozytywnych emocji, zarówno festiwalowych i turystycznych - podsumowali wyjazd opiekunowie tancerzy.

Zespół Pieśni i Tańca „Racławice” został reaktywowany w 1986 roku. W zajęciach zespołu uczestniczą dzieci i młodzież głównie z Racławic i Niska, ale także Stalowej Woli, Zarzecza, Pysznicy, Przędzela, Rudnika, Kłyżowa, Nowosielca, Cholewianej Góry i Ulanowa.

ZOBACZ TAKŻE: Flesz – Nieudane wakacje? Masz prawo do reklamacji!

Źródło: vivi24

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Podkarpackie