MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Zespół Szkół nr 2 w Tarnobrzegu gościł uczniów niemieckiej szkoły. Była okazja do integracji

OPRAC.:
Marcin Radzimowski
Marcin Radzimowski
W miniony czwartek 6 czerwca uczniowie Zespołu Szkół nr 2 w Tarnobrzegu, czyli popularnego "Rolnika", mieli niecodzienną okazję spotkania z rówieśnikami z Niemiec. Do Tarnobrzega przybyła 15-osobowa grupa młodzieży ze Szkoły Friedrich-List - Schule w Wiesbaden, stolicy Hesji, wraz z opiekunem Michaelem Thomasem – dyrektorem szkoły.

Uczniowie szkoły z Niemiec odwiedzili tarnobrzeskiego "Rolnika"

Był to rodzaj rewizyty, gdyż w roku szkolnym 2021/22 16-osobowa grupa młodzieży z „Rolnika" uczestniczyła w projekcie „Ruszamy po nowe szanse rozwoju - mobilność naszym atutem” finansowanym przez Europejski Fundusz Społeczny w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER). Młodzież z Polski poznawała wówczas system edukacji w Niemczech i przez cały tydzień brała udział w zajęciach w szkole goszczącej.

Program wizyty gości z Wiesbaden był bardzo napięty i obfitował w wiele atrakcji. Po oficjalnym powitaniu przez dyrektora Marka Szczytyńskiego, wystąpiła nowo powstała grupa taneczna cheerleaderek. Akrobatyczny pokaz nowoczesnego tańca zrobił duże wrażenie na gościach. Dziewczyny otrzymały gromkie brawa, musiały bisować, a ich opiekunka Joanna Olszowy była z zespołu bardzo dumna. Po występie młodzież „Rolnika” wraz z gośćmi ruszyła w tany.

Zespół Szkół nr 2 w Tarnobrzegu gościł uczniów niemieckiej szkoły. Była okazja do integracji
ZS 2 w Tarnobrzegu

Żywiołowa belgijka, podczas której wszyscy świetnie się bawili, była wstępem do zabaw integracyjnych, w czasie których uczniowie mogli się poznać. Był też poczęstunek regionalnymi potrawami, przygotowanymi przez uczennice Technikum Hotelarskiego pod czujnym okiem Eweliny Reguły i Sabiny Leśniak. Następnie polsko-niemiecka zintegrowana już grupa wraz z opiekunami Jolantą Strycharz - koordynatorem projektu PO WER i Dorotą Smalerą-Błasiak wyruszyła na zwiedzanie Sandomierza.

- Uczniowie „Rolnika „mocno zaangażowali się w przygotowanie wizyty grupy niemieckiej. Każdy z nich otrzymał konkretne zadanie, z którego dobrze się wywiązał. Uczniowie opowiadali o swojej szkole, polskiej kuchni, zabytkach Tarnobrzega i Sandomierza. Pan Michael Thomas i jego uczniowie byli oczarowani serdecznością i gościnnością w naszej szkole. Młodzież szybko się zintegrowała, wymieniła numery telefonów i adresy mailowe. Z obu stron padły zapewnienia o dalszej współpracy i kontaktach między szkołami.Pan Thomas zadeklarował młodzieży polskiej między innymi wsparcie przy ubieganiu się o staże zawodowe w firmach w Wiesbaden - mówi Jolanta Strycharz, nauczyciel języka niemieckiego w Zespole Szkół nr 2 w Tarnobrzegu, koordynator projektu PO WER.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Pierwszy trening polskich piłkarzy pod okiem 2500 kibiców

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Podkarpackie