Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Zimowa Wampiriada w Państwowej Uczelni Zawodowej w Tarnobrzegu. Studenci honorowo oddali krew

Wioletta Wojtkowiak
Wioletta Wojtkowiak
Wideo
od 12 lat
Państwowa Uczelnia Zawodowa w Tarnobrzegu zorganizowała zimową Wampiriadę, pierwszy raz włączając się w ogólnopolską akcję honorowego krwiodawstwa prowadzoną w środowisku akademickim. Chętnych do podzielenia się cennym darem nie brakowało. Zobaczcie zdjęcia i wideo.

Pierwsza Wampiriada w Tarnobrzegu. Będą kolejne

Pierwsza zimowa Wampiriada w Państwowej Uczelni Zawodowej w Tarnobrzegu wpisała się w prowadzoną pod tym hasłem ogólnopolską kampanię honorowego krwiodawstwa angażującą środowisko akademickie.

Zbiórkę krwi przy współpracy Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie zorganizowało Studenckie Koło Naukowe Polskiego Towarzystwa Pielęgniarskiego, którego opiekunami są Agnieszka Sojda i Marianna Charzyńska - Gula.

W akcji uczestniczyło 45 osób - studenci i wykładowcy tarnobrzeskiej uczelni oraz inni chętni, którzy chcieli ofiarować najcenniejszy dar.

Jak wiadomo krwi nie da się zastąpić żadnym innym lekiem. Każdy z nas ma satysfakcję z tego, że przyczynia się do ratowania życia i zdrowie drugiego człowieka

- mówi Joanna Czajkowska, studentka ostatniego roku pielęgniarstwa na PUZ, która krew oddaje od kilku lat.

Grażyna Rożek, dziekan Wydziału Nauk Medycznych i Nauk o Zdrowiu w Państwowej Uczelni Zawodowej, zapowiedziała już kolejną edycję Wampiriady.

Jednorazowo krwiodawca może oddać 450 mililitrów krwi. Proces jej pobierania jest w pełni bezpieczny. Dla dawcy dodatkową korzyścią jest kontrola stanu zdrowia poprzez badanie krwi poprzedzające jej oddanie. Każdy otrzymuje czekoladę jako ekwiwalent kaloryczny.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Podkarpackie