Złote medale biegaczek Victorii Stalowa Wola na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży

/ARKA/
Świetnie spisała się na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w lekkiej atletyce we Wrocławiu reprezentantka Victorii Stalowa Wola, Angelika Sarna. Nasza zawodniczka wywalczyła złoty medal w biegu na 800 metrów, z czasem 2.09,85, to jej nowy rekord życiowy.

Znakomicie spisały się również biegaczki Victorii w sztafecie 4x400 metrów, także sięgając po złoto, w składzie: Aleksandra Barszcz, Karolina Cuber, Dagmara Gładysz, Angelika Sarna, ich czas to 3.55,75.

Czwarta w biegu na 2000 metrów z przeszkodami była Sylwia Bąba ze Stali Nowa Dęba, z czasem 7.10,64, to jej nowy rekord życiowy. A najlepsza była Aneta Konieczek z Nadodrza Powodowo - 6.54,48. Inny reprezentant klubu z Nowej Dęby, Arkadiusz Urbaniak, był ósmy w finale biegu na 800 metrów, z czasem 1.59,52, a wygrał Jakub Magiera z Płomienia Sosnowiec - 1.54,73. Dziesiąta w konkursie rzutu młotem była Wiktoria Wojtala z Victorii, z wynikiem 43,81 m, wygrała Magdalena Zecer z Pomorza Stargard - 61,33. Warto dodać, że w chodzie na 5 kilometrów brązowy medal wywalczyła Małgorzata Jacher ze Stali Mielec - 25.25,63.

- Angelika Sarna miała szansę na złoty medal na Olimpiadzie i ją wykorzystała, wykazała swój duży talent i do tego mocno popracowała, stąd efekty - mówi Stanisław Anioł, prezes Victorii Stalowa Wola. - Udanie zaprezentowała się też nasza sztafeta 4x400 metrów, choć zabrakło w niej Oliwii Pakuły, która wyleciała do Stanów Zjednoczonych na mistrzostwa świata juniorów. Gdyby Oliwia startowała w Olimpiadzie, nasz dorobek medalowy byłby większy - dodaje.