Złote medale biegaczek Victorii Stalowa Wola!

/ARKA/
Danuta Urbanik świetnie spisała się w młodzieżowych mistrzostwach Polski w lekkiej atletyce w Gdańsku, wywalczyła złote medale w biegach na 800 i 1500 metrów oraz w sztafecie 4x400 metrów. Arkadiusz Kielar
Wielka brawa dla Danuty Urbanik i jej koleżanek z Victorii Stalowa Wola! Nasze biegaczki spisały się znakomicie w młodzieżowych mistrzostwach Polski w lekkiej atletyce w Gdańsku.

Danuta Urbanik sięgnęła aż trzykrotnie po złoty medal, w biegu na 800 i 1500 metrów oraz z koleżankami z zespołu w sztafecie 4x400 metrów. W biegu na 1500 metrów powtórzyła swój wyczyn sprzed roku, gdy również zdobyła wśród młodzieżowców złoto, w Gdańsku wygrała w czasie 4.28,64.

Mnóstwo emocji było w biegu na 800 metrów, w którym pobiegła trójka zawodniczek Victorii: Urbanik oraz Joanna Jóźwik i Monika Flis. Walka była niezwykle zacięta, na ostatnich metrach prowadziła Urbanik, ale zdołała ją dogonić Katarzyna Broniatowska z AZS AWF Kraków i… obie wpadły równocześnie na metę. Sytuacja była niecodzienna, obu biegaczkom przypadła ex quo pierwsza lokata i złote medale (czas: 2.05,08). Brąz zdobyła Flis (2.06,39), a czwarta była Jóźwik (2.06,79).

Biegaczki Victorii dały jeszcze na koniec mistrzostw w Gdańsku prawdziwy popis w sztafecie 4x400 metrów. Urbanik, Jóźwik, Flis oraz Katarzyna Lis nie dały szans rywalkom i zdobyły złote medale. Na ostatniej zmianie Jóźwik wpadła na metę (czas naszej sztafety: 3.45,99) z dużą przewagą nad drugą w kolejności reprezentantką AZS AWF Wrocław, ten zespół zakończył bieg z czasem 3.47,25.

Jóźwik i Flis startowały także indywidualnie w biegu na 400 metrów, Joanna była czwarta z wynikiem 55,34, a Monika szósta - 56,80, wygrała Iga Baumgart (BKS Bydgoszcz) - 54,03.

Więcej w poniedziałkowym, papierowym wydaniu Echa Dnia.