Złote medale dla lekkoatletek Victorii Stalowa Wola

Piotr Szpak
Małgorzata Osiecka wywalczyła w stolicy dwa złote medale
Małgorzata Osiecka wywalczyła w stolicy dwa złote medale Archiwum prywatne
Piękny sukces odniosły lekkoatletki Katolickiego Klubu Sportowego Victoria Stalowa Wola uczestniczące w finałach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Warszawie.

Zawodniczki stalowowolskiego klubu wywalczyły dwa złote medale. Pierwsze złoto wywalczyła Małgorzata Osiecka wygrywając bieg na dystansie 400 metrów, na którym uzyskała czas 56,10 sekundy.

Drugi złoty medal wywalczyła biegnąca w składzie: Wanessa Krzyżewska, Emilia Dąbek, Agnieszka Dybka oraz Małgorzata Osiecka sztafeta 4x400 metrów. Dla Małgorzaty Osieckiej był to drugi triumg w stolicy. Z kolei Emilia Dąbek z Gimnazjum w Gorzycach rozpoczynała bieganie w Witarze Tarnobrzeg pod okiem trenera Adama Maślanki. Sztafeta Victorii uzyskała czas 3:50,61 minuty.
Bliska wywalczenia złotego medalu była w Warszawie zawodniczka Tiki-Taka Kolbuszowa Wioletta Wrońska, która z czasem 24,84 sekundy zajęła bardzo dobre drugie miejsce w rywalizacji biegaczek na dystansie 200 metrów. Na szóstym miejscu z czasem 25,09 sklasyfikowana została wspomniana wyżej Emilia Dąbek.

Dobry występ w Warszawie zaliczyła także inna zawodniczka Victorii Stalowa Wola, która w czasem 2:19,22 minuty sklasyfikowana została na ósmym miejscu w rywalizacji na dystansie 800 metrów.