Złoto dla Anny Wielgosz, srebrny medal Angeliki Sarny na Halowych Mistrzostwach Polski

Damian Wiśniewski
Anna Wielgosz zdobyła złoto w biegu na 800 metrów
Anna Wielgosz zdobyła złoto w biegu na 800 metrów Paweł Relikowski / Polska Press
Pochodząca z Jeżowego Anna Wielgosz była pierwsza, a stalowowolanka Angelika Sarna zajęła drugie miejsce w biegu na 800 metrów podczas Halowych Mistrzostw Polski w Toruniu.

Pochodząca z Jeżowego Anna Wielgosz zdobyła złoty medal Halowych Mistrzostw Polski w biegu na 800 metrów. Tuż obok niej, na drugim stopniu podium zawodów rozgrywanych w Toruniu, znalazła się stalowowolanka, Angelika Sarna.

Urodzona w 1993 Wielgosz obecnie reprezentuje klub CWKS Resovia Rzeszów i na metę wpadła z wynikiem 2:02,81. Cztery lata młodsza od niej Sarna startuje w barwach KS AZS AWF Warszawa i osiągnęła rezultat 2:03,35.

Anna Wielgosz, z domu Sabat, urodziła się w Nisku i związana była bardzo długo z Jeżowem. Uczęszczała w tej miejscowości do Szkoły Podstawowej imienia Stanisława Staszica, do Gimnazjum im. kard. Stefana Wyszyńskiego i Liceum Ogólnokształcącego im. ks. Stanisława Staszica.

Jest bardzo utytułowana. Zdobyła wiele medali mistrzostw Polski zarówno na hali, jak i na otwartym stadionie. Aktualnie jest mistrzynią Polski na 800 metrów zarówno w zawodach otwartych, jak i halowych. W 2021 roku zadebiutowała na igrzyskach olimpijskich, wystąpiła na zawodach w stolicy Japonii, Tokio.

Angelika Sarna urodziła się w Stalowej Woli, gdzie uczęszczała Samorządowego Liceum Ogólnokształcącego. Ukończyła studia na Wydziale Inżynierii Produkcji Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, na kierunku technologie energii odnawialnej. W 2021 roku została mistrzynią Polski w biegu na 800 metrów i w tym roku również wystąpiła na tokijskich igrzyskach olimpijskich.

Obie polskie lekkoatletki znalazły się w kadrze reprezentacji Polski na Halowe Mistrzostwa Świata, które odbędą się w szkockim Glasgow. Początek zawodów pierwszego marca.