Złoto dla lekkoatletki Victorii Stalowa Wola

/DASZ/
Lekkoatletka Victorii Stalowa Wola Danuta Urbanik w pięknym stylu zdobyła złoty i srebrny medal Młodzieżowych Mistrzostw Polski. A. Kielar

Danuta Urbanik z Victorii Stalowa Wola była jedną z najlepszych uczestniczek rozegranych w Krakowie lekkoatletycznych Młodzieżowych Mistrzostw Polski, zdobywając dwa medale, złoty i srebrny!

Stalowowolanka wygrała bieg na dystansie 1500 metrów z czasem - 4.22,08 wyprzedzając na mecie Katarzynę Broniszewską z AZS AWF Kraków - 4.22,48. W biegu na 800 metrów Urbanik była druga - 2.08,64 przegrywając tylko z Angeliką Cichocką (Talex Borzytuchom) - 2.08,26. Na czwartym miejscu uplasowała się reprezentująca obecnie barwy WLKS Siedlce - Iganie Nowe wychowanka stalowowolskiego klubu Monika Flis - 2.11,40.

Flis startowała także w biegu na 400 metrów zajmując z czasem - 57,80 sek 10 miejsce. Z kolei były zawodnik Victorii Stalowa Wola i Stali Mielec Konrad Patryka zajął piąte miejsce w pchnięciu kulą z wynikiem - 17,08. Wracając do sukcesu Danuty Urbanik to warto dodać, iż osiągnięty on został przez tę zawodniczkę po ponadpółrocznej przerwie spowodowanej kontuzją kolan.

- Danusia wróciła do sportu w pięknym stylu, odniosła olbrzymi sukces. Po takiej przerwie odnieść taki sukces, to wielka sprawa. Danusia ma bardzo silna psychikę, to zdolna, inteligentna dziewczyna. Tydzień przed mistrzostwami, podczas mityngu w Kielcach zaprezentowała taką formę, po której byłem pewien, że z Krakowa wróci, z co najmniej jednym medalem. Mam nadzieję, że tym sukcesem sprawiła olbrzymia radość nie tylko sobie i mnie, ale także przedstawicielom naszego sponsora, którym jest firma Tauron - powiedział nam trener i prezes Victorii Stalowa Wola Stanisław Anioł.